کد مطلب: 

3453

علامت @ از کجا آمد

علامت @ از کجا آمد

شمایی که سال‌هاست از ایمیل استفاده می‌کنید، دلیل وجود علامت @ را می‌دانید؟ این علامت یک نوع حرف اضافه است که هم جداکننده آدرس و نام سرور است و هم هیچگاه با دیگر حروف اشتباه گرفته نمی‌شود.

به گزارش سیتنا به نقل از جوان، تاملینسون درباره انتخاب این علامت می‌گوید:

به کیبورد نگاه کردم، و فکر کردم: چه چیزی را می‌توانم انتخاب کنم که با بقیه حرف‌ها اشتباه گرفته نشود؟ اگر فردی وجود داشت که در نامش حرف @ وجود داشت این علامت انتخاب مناسبی نیست، اما خوشبختانه این علامت جزو حروف الفبا نیست و به نظر مناسب است. علامت‌های دیگری مانند کاما، اسلش، پرانتز، خط تیره و براکت را ممکن است افراد در نام کاربری خود به کار ببرند، به این ترتیب تنها سه یا چهار کاراک‌تر باقی می‌ماند و @ به نظر مناسب‌ترین آنهاست. همچنین این علامت که at خوانده می‌شود مشخص می‌کند که نام کاربری در چه سروری واقع است.

همچنین چند نکته جالب دیگر هم در مورد تاریخچه ایمیل وجود دارد:

- تاملینسون برای «بولت برانک» و» نیومن» کار می‌کرد که در واقع یک شرکت مهندسی بوستونی بود که طراحی اصلی سخت‌افزار و نرم‌افزار آرپانت، شکل اولیه اینترنت امروزی محسوب می‌شود. تمامی اختراعات او در این شرکت انجام گرفته است.

- اولین سرور ایمیل در سال 1961 میلادی راه‌اندازی شد که به وسیله آن کاربران می‌توانستند توسط سرور به یکدیگر پیام ارسال کنند. در واقع پیام‌ها هیچگاه از سرور اصلی خارج نمی‌شدند و کاربران تنها پس از لاگین کردن قادر به دریافت و مشاهده پیام‌ها بودند.

- برای قرار دادن @ در آدرس ایمیل، تاملینسون می‌بایست برنامه خود را به تمامی سایت‌های آرپانت ارسال می‌کرد که خوشبختانه در آن زمان یعنی سال 1972 میلادی تنها 12 سایت دیگر در دنیا وجود داشت!
انتهای پیام

http://citna.ir/node/3453

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-03 20:26

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
خب یه سوال: الان که فهمیدیم این یه دونه@ از کجا اومده میشه بگید این همه @ هم از کجا اومده؟: http://sepidkala.blogfa.com/page/emails
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر کنجکاو
بالاخره جواب سوالی که مطرح کردید را ندادید! علامت @ از کجا آمد؟
ارسال شده توسط کنجکاو در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
این که همون «ای دورت» بگردمه که...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر sara
جالبه
ارسال شده توسط sara در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید