کد مطلب: 

3437

اعتراض‌های گسترده‎ی کاربران فضای مجازی به حذف بوکسور سنگین‌وزن ایرانی

اعتراض‌های گسترده‎ی کاربران فضای مجازی به حذف بوکسور سنگین‌وزن ایرانی

دویچه وله می‎نویسد که علی مظاهری یکی از ورزشکارانی است که به عملکرد داور رینگ در مسابقه یک‌هشتم نهایی المپیک لندن اعتراض دارد. پیش از او هم بوکسوری از ژاپن در کمال ناباوری بازنده اعلام شده بود. یک پیشکسوت کشتی نگران روند جاری است.

 

به گزارش سیتنا، تصمیم‌های بحث‌برانگیز داوران رینگ در مسابقات بوکس المپیک لندن شامگاه چهارشنبه (اول اوت/ ۱۰ مرداد) آنان را هدف انتقادهای شدیدی قرار داده است. علی مظاهری، بوکسور سنگین‌وزن ایرانی و پرچمدار کاروان ورزشی این کشور در المپیک ۲۰۱۲ لندن، دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه را به تقلب متهم می‌کند.

 

مظاهری پس از "شکست" در مقابل حریف کوبایی خود در یک‌هشتم نهایی، نتیجه‌ی رقابت شامگاه چهارشنبه را "حاصل تبانی" دانست: «اگر این‌طور نمی‌شد، من به راحتی می‌توانستم تا نیمه‌نهایی بالا بیایم، همه چیز از پیش تعیین شده بود». او در مسابقه با گومز کوبایی سه بار از داور آلمانی مسابقه اخطار گرفت و پیش از اعلام رسمی نتیجه‌ی مسابقه، در اعتراض به تصمیم داور رینگ را ترک کرد.

حذف بوکسور سنگین‌وزن ایرانی با اعتراض‌های فراوانی از سوی کارشناسان و کاربران فضای مجازی روبه‌رو شده است. فدراسیون جهانی بوکس آماتوری در واکنش به انتقادها، به یکی از قوانین موجود در آئین‌نامه‌ی مبارزات اشاره کرده است.

 

شکست ناباورانه بوکسور ژاپنی

پیش از این دیدار هم ساتوشی شیمیزو، بوکسور ژاپنی وزن ۵۶ کیلوگرم، در کمال ناباوری در رقابت با ماگومد عبدالحمیدف آذربایجانی بازنده اعلام شده بود. این در حالی است که شیمیزو با ضربات سنگین خود حریف را ۶ بار به زمین انداخته بود. وضعیت عبدالحمیدف به گونه‌ای بود که در هنگام ترک رینگ به اطرافیان خود تکیه داده بود.

شیموزو نیز به تصمیم داور انتقاد کرد: «من شوکه شدم. او چندین بار به زمین خورد، چرا من برنده اعلام نشدم؟ موضوع برایم قابل درک نیست». البته فدراسیون جهانی بوکس آماتوری در نشستی تصمیم داور رینگ را باطل کرد و شیموزو را پیروز دیدار با حریف آذربایجانی خواند.

 

واکنش علی مظاهری به تصمیم داور آلمانی

واکنش علی مظاهری به تصمیم داور آلمانی

 

سال گذشته اتهام‌هایی مطرح شدند مبنی بر این‌که جمهوری ‌آذربایجان دو مدال در المپیک ۲۰۱۲ لندن را به مبلغ ۱۰ میلیون دلار از فدراسیون جهانی بوکس پیش‌خرید کرده است! هیئت تحقیقی که از سوی فدراسیون مسئول رسیدگی به درستی این ادعا شده بود، در نهایت اتهام‌ها را بی‌اساس خواند.

لندکس لویس، پیشکسوت بریتانیایی بوکس سنگین‌وزن، نیز لب به انتقاد از عملکرد داوران رینگ در مسابقات بین‌المللی گشوده است: «این موضوع ناآرامم می‌کند. تا آخر مسابقه مشخص نیست نتیجه چه خواهد شد».

انتهای پیام

http://citna.ir/node/3437

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-02 21:22

افزودن دیدگاه جدید