کد مطلب: 

3215

با «انتظار» دو خط تلفن داشته باشید

با «انتظار» دو خط تلفن داشته باشید

فعال‌سازی سرویس انتظار مکالمه (Call Waiting) برای تمامی خطوط تلفن ثابت تهران و البرز، امکانی است که به تازگی شرکت مخابرات در اختیار شهروندان قرار داده است. سرویس انتظار مکالمه یا به اصطلاح سرویس پشت‌خطی تلفن ثابت برای بسیاری از مشترکان استان تهران و البرز فعال شده است و برای بقیه مشترکان هم به مرور فعال می‌شود.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، این امکان برای مشترک تلفن ثابت فراهم شده که در حین پاسخگویی به نفر اول، با شنیدن بوق‌های پی‌در‌پی متوجه تماس و پشت خط بودن نفر دوم بشوند و با مراجعه به سایت مخابرات استان تهران می‌توان دید که آیا پیش‌شماره شما در لیست پیش‌شماره‌هایی که اکنون این امکان را دارند، قرار دارد یا خیر.

به گفته مخابراتی‌ها، این سرویس به مرور برای تمام مشترکان این سرویس فراهم می‌شود. اما همه مشترکان می‌توانند با تنظیم دستی خودشان این سیستم را روی خط تلفنشان اعمال کنند و منتظر مخابرات نمانند. 

 

با این حال، برای فعال‌سازی این سرویس بر روی خط تلفنتان کافی است این دستور را وارد کنید: #43*

برای استفاده از این سرویس و برای جواب دادن به مشترک پشت خطی‌، در تلفن ثابت معمولی از قلاب گوشی و عدد 2 و در تلفن بی‌سیم از FLASH و عدد 2 استفاده کنید. طبق اطلاعاتی که بر روی پایگاه اینترنتی مخابرات آمده، استفاده از این سرویس که پیش از این جزو سرویس‌های ویژه و ارزش افزوده تلفن ثابت محسوب می‌شده، رایگان است و هزینه‌ای برای مشترکان ندارد.

ظاهرا این سرویس از خرداد امسال به صورت پایلوت در چند مرکز مخابراتی برای تمام مشترکان ارائه شده است و اکنون این امکان در اختیار مشترکانی قرار داده‌ شده که خودشان سرویس را مدیریت کنند و در صورتی‌ که تمایلی به استفاده از آن نداشتند، با استفاده از دستور #43# این سرویس را غیر‌فعال کنند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 2 (1 vote)
سیتنا 5
2012-07-16 08:28

دیدگاه‌ها

تصویر npscash
دوست عزیز لطفاً ابتدا خبر رو با دقت بخونید بعد نظر خود را ارسال کنید. از سال 76 به قول شما برای فعال سازی این سرویس باید به مخابرات می رفتید. ولی اکنون این سرویس روی تمام خطوط فعال و قابل استفاده است.
ارسال شده توسط npscash در 11 دى 48 - 04:03
تصویر پارسیان
سرویس جدیدی نیست ولی به تازگی به صورت رایگان برای استان داره انجام می شه
ارسال شده توسط پارسیان در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
هرچند كه خيلي ديره ولي بازم دستشون درد نكنه
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر saeed
چرا همش تهران البرز - شهرهای دیگه چی - پیامک ثابت تهران البرز - اینترنت تهران البرز - جاهاییییییییییییییی دیگه پس کیییییییییییییییییییییییییییییییییی
ارسال شده توسط saeed در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ویدا - کردستان
این که جدید نیست... ما سالهاست این سیستم رو داریم .. مگر اینکه من اشتباه کنم... راستی منم برام سواله مرغ کیلو چند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال شده توسط ویدا - کردستان در 11 دى 48 - 04:03
تصویر shahram
این سرویس از سال 76 در کشور ایجاد شده است - حال بعد از این همه سال شما آن را به عنوان یک خبر جدید درج کرده اید؟!!!!!!
ارسال شده توسط shahram در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اتفاقا خبرش درسته این سیستم از قبل بوده ولی پولی بود اما چند روز پیش به طور رایگان برامون فعال شد یعنی تلفن زنگ زد و یک صدای گویا گفت که تلفن شما سیستم انتظارش فعال شد واگر بخواهیم می تونیم غیر فعال و یا مجددا فعالش کنیم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خدا پدرت را بیامرزد 10سال خواب بوده ای
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اين هم يكى از طرحهاى كاملا بى فكر و اذيت كننده مردم است و در كمال كج سليقگى و در عين مزاحمت مخابرات است كه نميفهمد بايد براى هركس كه علاقمند است و تلفن كم استفاده دارند فعال شود نه براى همه خصوصا ادارى ها كه چنانچه نشود جواب دهيم طرف مقابل فكر ميكند كسى منزل نيست يا شركت تعطيل است !!! و در كمال تعجب غيرفعال كردن آن هم اصلا كار نميكند و به دروغ اين كد را اعلام كرده اند ايكاش يك آدم عاقلى هم بعنوان مشاور استخدام ميكردند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر مهسا
اين خيلي خوبه و متوجه آن هم شديم ولي بدي موضوعي كه پيش اومده اينكه حذف كردن بوق اشغال يك خط تلفن ثابت مي باشد مثال زمانيكه من با تلفن ثابت در حال مكالمه مي باشم نفر پشت خطي كه در حال تماس به شماره تلفن من مي باشد متوجه اشغال بودن تلفن نمي شود چون بوق آزاد مي زند و با چندين بار زنگ زدن ، احساس نگراني پيش مي آيد... اين مورد هم اگر حل شود عاليست .
ارسال شده توسط مهسا در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید