کد مطلب: 

3073

«ازدواج موقت» دستمایه‎ی کاسبی یک سایت اینترنتی!

«ازدواج موقت» دستمایه‎ی کاسبی یک سایت اینترنتی!

یک سایت اینترنتی که ادعا دارد با دفتر رسمی ازدواج همکاری می کند، به معرفی خانم ها برای ازدواج یک ساعته به مبلغ 60 تا صد هزار تومان می پردازد. در این سایت صفحه ای بعنوان پروفایل خانم ها در نظر گرفته شده که در این پروفایل مشخصات 10 زن وجود دارد که برای هر زن یک کد (از عدد یک تا 10) در نظر گرفته شده است.

به گزارش سیتنا به نقل از جام جم آنلاین ، در این پروفایل مشخصات خانم ها با اطلاعات زیر وجود دارد:
سن، یائسه بودن یا نبودن، مطلقه بودن، قد، وزن، داشتن مسکن و منطقه اسکان، پرونده بهداشت و سلامت، خصوصیات ظاهری هر یک از خانم ها، میزان مهریه برای عقد یک ساعته و سن همسر تقاضا شده درج شده است.

این سایت همچنین یک خط شماره تلفن ایرانسل معرفی کرده که مشتریان بعد از انتخاب هر کد، باید نام خود و یک شماره ثابت جهت تماس را به همراه کد انتخاب شده به این شماره ارسال کنند تا پس از کنترل از طرف مسئولین سایت، شماره حساب برای واریز هزینه معرفی کد، ارسال گردد.

البته مشتریان فقط هزینه معرفی کد را پرداخت می کنند و مبلغ مهریه یک ساعته هر خانم هم حضوری به خود آنان پرداخت می شود.

خبرنگار ما با شماره موبایل ذکر شده در این سایت تماس گرفت. فرد پاسخ دهنده گفت که ما برای فعالیت مجوز داریم و سایت ما هم ثبت شده است.

او البته اضافه کرد که فقط به سوالاتی در خصوص نحوه فرستادن خانم ها و مسایلی از این دست پاسخ می دهد و برای اطلاعات بیشتر باید یک ساعت دیگر تماس بگیرم و با مدیر سایت صحبت کنم.

یک ساعت بعد برای صحبت با مدیر سایت، مجددا با همان شماره تماس گرفته شد، فرد مذکور اعلام کرد که مدیر سایت فعلا حضور ندارد و باید عصر تماس بگیرم.

خبرنگار ما در همین زمینه برای بررسی فعالیت این سایت با کارشناس مسایل فقهی و مذهبی و همچنین با عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تماس گرفت.

محمد تقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم معتقد است فعالیت این گونه سایت ها در واقع یک نوع اشاعه فحشا و ترویج فساد در جامعه است و مسئولان و متولیان امر باید با احساس مسئولیت در این زمینه برخورد جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ازدواج در جامعه ساز و کار مشخصی دارد، گفت: در فقه شیعه بر عفاف و حیاء خیلی تاکید شده است و نباید با راه اندازی اینگونه سایت ها، قبح این مسایل شکسته شود و ارزش ها به مسخره گرفته شوند.

نماینده سابق اصفهان در مجلس افزود:این گونه اقدامات با فرهنگ عفاف اجتماعی در تضاد است و مسئولین باید وارد کار شوند و با آن مقابله کنند.

رهبر تاکید کرد: نباید به بهانه ازدواج موقت، بی بندوباری را در جامعه ترویج داد.

وی اضافه کرد: در چند سال اخیر فرهنگ خانواده و مسایل عفاف مورد هجمه زیاد قرار گرفته و مسئولین باید در این زمینه تدابیر خاصی بیندیشند.

این روحانی تصریح کرد: اگر چه از نظر مسایل فقهی، زنی که یائسه باشد، نیاز به عده نگه داشتن ندارد، ولی نباید این گونه به ترویج فساد و فحشا در جامعه پرداخت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هم فعالیت این گونه سایت ها را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: نیروی انتظامی بعنوان نهاد مسئول در برخورد با فساد و فحشا باید در این زمینه برخورد کند.

عبدالرضا عزیزی اضافه کرد: چنین مراکزی غیر قانونی هستند و نیروی انتظامی باید حتما وارد این ماجرا شود.

وی تصریح کرد: مجلس برای مقابله با اینگونه مسایل و ترویج این نوع ازدواج ها و برای مقابله با اقدامات اینگونه سایت ها، با علما مشورت و بر اساس نظر علما عمل خواهد کرد.

در همین زمینه یک کارشناس رسانه تأکید دارد که وزارت ارشاد از چند سال قبل پایگاهی را برای ساماندهی پایگاه های اینترنتی راه اندازی کرده است اما متأسفانه اطلاعاتی که در این سایت وارد شده قبل از اینکه مورد بررسی کارشناسی و قانونی قرار گیرد تا حدودی در اختیار مراجعین قرار دارد.

این کارشناس رسانه اضافه کرد: در حالی که حجم بالای آدرسهای وارد شده در پایگاه ساماندهی وزارت ارشاد همچنان در انتظار تعیین تکلیف هستند، تعلل بی پایان مسئولان اداره مطبوعات داخلی وزارت ارشاد برای رسیدگی به این اطلاعات مجال سوء استفاده را برای این دسته سایت‌های متخلف فراهم کرده است که لازم است مسئولان این اداره سریعتر چاره ای برای این مشکل تدبیر کنند.

وی افزود: متأسفانه این سایت و برخی سایتهای مشابه و غیر آن با سواستفاده از این سهل انگاری وزارت ارشاد که گویا قرار نیست خط پایانی بر آن باشد، صرفاً با وارد کردن مشخصات سایت خود در این پایگاه مدعی فعالیت قانونی و تایید شده از سوی وزارت ارشاد هستند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-30 11:45

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
وقتی از نظر شرعی ایرادی نداره شما چرا کاسه داغ تر از آش شدین یهو بفرمایید شرع رو هم قبول ندارین یا بفرمایید ضیغه مخصوص از ما بهتران هست / اگه یه جوان مجرد این کارو کنه فساد هست اما حاجی آقا های 50 یا 60 ساله اگه هر روز صیغه کنن فساد نیست
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
ba salam va tashakor nesbat be in hame derayat va vazife shenasu dar zemn lazem be zekr ast ke in gone ravesh ha joz asib eshtemayi chize dige yi nadarad vali bayad tavajoh kard baraye ezdevaj haye javanan va zendegi an ha dar in sharayete sakht bayad chareyi andishid ta javanan dar peyrove eslam va dar rahe dorost ghadam gozashte va zendegi salemi dashte bashand ba tashakor
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
سلام من از این سایتها استقبال میکنم. نماینده انگار از قانون بی اطلاع هستها قاضی هم که نیست چطور سریع حکم میده بااین شرایط همه دنبال ازدواج موقتند کی ازدواج میکنه. بااین گرونی هاوهزینه های سنگین ازدواج دائم محال شده
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بااين وضع تورم وگراني كه هرروز ازخواب بلند ميشد مي بينيد قيمتها عوض شده جوانان بي نوا چگونه ازدواج كنند شما اول وضع واوضاع روخوب كنيد بعد بريد جلو اين كارا رو بگيريد.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
مگر غیرازاین است که 90درصدرواج وبوجودآمدن فحشا ازگرانی بازارهست !!! خانمی که بامدرک لیسانس با ماهی 100 هزارتومان میره سرکارازساعت 9 الی 22 شب اگه خودش رادراختیارمغازه دارودوستان اوقرارنده میتونه بااون مبلغ (100 هزارتومان)زندگی کنه !! آقایان مسئولین این واقعیتی هست که دارم تعریف میکنم !!نقل قول نیست !!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من ازدواج موقت ترجیح میدم به دائم هزینه ازدواج دائم و تشکیل خانواده و اداره امور زنگی کمرشکنه بهترین گزینه ازدواج مستقل یانیمه مستقل هستش مثل صیغه کجاش غیرقانون همه میتونن کاهش بی بندوباریه سرورم خوب تحلیل کن
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر مرد ایرانی
به نظرم فروید راست میگفت مشکل جنسی جوانان حل کنیدتا کشور پیشرفت کنه ذهن ها متمرکز بشه به کارو تلاش غرب آزادی جنسی میده ما ازدواج تسهیل میکنیم صیغه درشرایط کنونی بهترینه ...
ارسال شده توسط مرد ایرانی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر دانا
مگه راه دیگه ایی هم دازیم؟ بهتر از اینه تو خیابون دنبال ... باشیم
ارسال شده توسط دانا در 11 دى 48 - 04:03
تصویر 1123
انشاا... مشكلات حل شود چون با اين روال جوانان مذهبي هم ازدواجشان عقب افتاده.با وضعيت گراني كه هر روز درحال تغيير است موافقم. اما با ادامه دار شدن ازدواج موقت مخالفم.به هرحال بايد تشكيل خانواده دهند.اگر اين كار(ازدواج موقت) ادامه پيدا كند مثل زنان بي بند وباري ميشود كه هر روز در منزل يكي از جوانان هستند. بعضي ها بدليل روحاني بودن فرد جوابهاي ناقصي دادند.من مجرد هستم ولي به فكر زندگي و ازدواج دائم هستم.آخه در ازدواج دائم مشخص است دختري كه باش ازدواج ميكني مثل بي بند وبارها نيست كه حداقل با 10تا جوان رابطه داشته.
ارسال شده توسط 1123 در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
سلام من بااین سایتها مخالفم کلا کسی که اصالت داشته باشد ازدواج میکند صیغه کلاه شرعی است وتوجیهی برای این کار است بهتر است دخترها وپسرها خواسته هایشان را کم کرده وازدواج کنند درغیر اینصورت اگرشهر نویی بنا شود بهتر است تا صیغه....
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید