کد مطلب: 

3013

نسل آینده صفحه کلیدها مخفی می‌شوند

نسل آینده تلفنهای و تبلتها می‌توانند از دکمه‌های شفاف و واقعی برخوردار شوند که بر حسب نیاز از صفحه بیرون می‌آیند و سپس ناپدید می‌شوند.
به گزارش سیتنا به نقل از مهر، تاکتوس، یک شرکت تازه کار آمریکایی مستقر در کالیفرنیا اقدام به ابداع یک صفحه از دکمه‌های شفافی کرده که از صفحه لمسی بالا می‌آید و پس از استفاده ناپدید می‌شود.
این شرکت مدعی شده است که این صفحه درست اندازه صفحه کلید لمسی است اما یک لایه از دکمه‌های شفاف روی آن ظاهر می‌شود.
این فناوری می‌تواند در تبلتها، تلفنها و دستگاه‌های کنترل از راه دور استفاده شود و حتی می‌تواند این امکان را فراهم کند که از صفحات لمسی به عنوان یک ابزار موسیقی استفاده کرد.
شرکت تاکتوس این فناوری را به عنوان نخستین نوع در جهان توصیف کرده که می‌تواند به ناکارآمدی کنترل کنونی صفحات لمسی پاسخ دهد.
این محصول با ارائه دکمه‌های فیزیک که از سطح صفحه بالا می‌آیند می‌تواند بعد جدیدی به صفحات لمسی ببخشد. و این درحالی است که این دکمه‌ها برحسب نیاز بالا آمده و پس از آن پایین می‌روند و از روی صفحه محو می‌شوند.
با وجود اینکه صفحات لمسی کنونی بسیار باریک هستند و از لایه‌های فوق باریک تشکیل شده اند، شرکت تاکتوس مدعی شده است که این لایه که به صفحات لمسی می‌افزاید نیز بسیار باریک بوده و نیازی به تغییر حسگرهای صفحات کنونی نیست.
با این دکمه‌ها کاربر می‌تواند به سادگی پیامک ارسال کرده و دکمه‌ها را هنگام نوشتن حروف به معنای واقعی فشار دهد.
وقتی این دکمه‌ها ناپدید می‌شوند سطح صاف و بدون برآمدگی صفحه لمسی بار دیگر نمایان می‌شود.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-25 04:55

افزودن دیدگاه جدید