کدخبر :296193 پرینت
02 تیر 1403 - 09:19

وضع دو قانون برای محافظت از کودکان در اینترنت توسط نیویورک

ایالت نیویورک آمریکا دو قانون جدید برای محدودسازی ارتباط شبکه های اجتماعی با کودکان و شیوه جمع آوری اطلاعات افراد زیر ۱۸ سال وضع کرده است.

متن خبر

به گزارش سیتنا، کتی هوچال فرماندار ایالت نیویورک دو لایحه «متوقف کردن بهره برداری از فیدهای اعتیادآور برای کودکان»(SAFE) و«حفاظت از داده های کودک» را امضا کرد.

قانون SAFEشبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و ایکس را ملزم به محدودسازی فیدهای اعتیادآور برای افراد زیر سن قانونی در پلتفرم هایشان می کند. این موارد شامل فیدهایی است که با الگوریتم ایجاد شده اند

قانون حفاظت از داده کودک نیویورک نیز اجازه نمی دهد سایت های آنلاین و دستگاه ها داده های خصوصی هیچ یک از افراد زیرسن ۱۸ سال را جمع آوری کنند، به اشتراک بگذارند یا بفروشند.

هر دو قانون مذکور شرکت ها را ملزم به دریافت رضایت والدین قبل از دسترسی به فید کودکان یا جمع آوری اطلاعات آنها می کند. قوانین جدید همچنین این پلتفرم ها را ملزم به ایجاد قابلیت های کنترل تایید سن و رضایت والدین براساس دستورالعمل دادستان کل ایالت نیویورک می کند.

این درحالی است که ایالت های دیگر آمرکیا نیز قوانینی برای محدودسازی یا ممنوعیت دسترسی کودکان به موبایل و پلتفرم های آنلاین وضع کرده اند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.