کدخبر :295267 پرینت
08 خرداد 1403 - 11:39

شرکت چینی با ۱۰ هزار ماهواره رقیب استارلینک می شود

به نظر می رسد شبکه اینترنت ماهواره استارلینک یک رقیب تازه پیدا کرده است و یک شرکت چینی تصمیم دارد خوشه ای شامل ۱۰ هزار ماهواره را به مدار زمین پرتاب کند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، شرکت «شانگهای لانیجان هانگکویینگ تکنولوژی» چین تصمیم دارد خوشه ماهواره هانگهو-۳ خود را به فضا پرتاب کند.

تا آوریل ۲۰۲۴ میلادی استارلینک حدود ۵۸۷۴ ماهواره فعال در مدار زمین داشت. از سوی دیگر ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس( توسعه دهنده این طرح) نیز برنامه های بلندپروازانه‌ای دارد تا تعداد ابزارهای فعال این خوشه را به ۴۲ هزار دستگاه در مدار پایین زمین برساند. هدف اصلی ماسک فراهم کردن اینترنت ارزان برای مناطق دورافتاده در سراسر جهان عنوان شده است.

اما اکنون شرکت «شانگهای لانیجان هانگکویینگ تکنولوژی» با خوشه ماهواره های هانگهو-۳ وارد میدان شده است. این شرکت مستقر در شانگهای که برای توسعه فناوری پیشرانه Hall مشهور است، تصمیم دارد با ساخت یک واحد تولید ماهواره، فعالیت های خود را گسترش دهد.

این شرکت در ۲۴ می درخواست ایجاد یک شبکه ماهواره ای را در اتحادیه بین المللی مخابرات ثبت کرده تا این ابزارها را با ۱۶۰ هواپیمای مداری به فضا بفرستد. البته تاکنون اطلاعات زیادی درباره بازه زمانی ارسال ۱۰ هزار ماهواره به مدار زمین منتشر نشده است.

طبق گزارش ها خوشه ماهواره ای هانگهو سومین پیشنهاد چین برای توسعه ابر خوشه ماهواره ای در مدار زمین است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.