کد مطلب: 

294890

ارزیابی عملکرد شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی توسط دیوان محاسبات

دیوان محاسبات کشور با ارزیابی عملکرد شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، اعلام کرد که عملا طرح‌های خاتمه نیافته نظیر طرح پلی پروپیلن و پتروپالایشگاه شهید سلیمانی برای جبران ناترازی بنزین بر روی زمین مانده است و بیانگر تعارض اهداف بانک با شرکت است.
ارزیابی عملکرد شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی توسط دیوان محاسبات

به گزارش سیتنا، دیوان محاسبات کشور اعلام کرد: ارزیابی عملکرد شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی توسط این نهاد نظارتی نشان می‌دهد که این شرکت با ارزش بازار ۳۴ همتی جزو شرکت‌های سرمایه‌گذاری مهم بازار سرمایه است. ۶۴ درصد سهام شرکت متعلق به بانک ملی و ۱۱ درصد آن متعلق به صندوق بازنشستگی بانک هاست و مجموعا ۲۰۰ عضو هیات مدیره غیر مستقیم توسط وزارت اقتصاد منصوب می شوند.

همچنین تغییرات متعدد شرکت به طوری که در سه سال اخیر هفت مدیرعامل تغییر کرده از دیگر موارد مورد توجه در ارزیابی دیوان محاسبات است.

همچنین از ۴۷ شرکت برای واگذاری تنها ۱۳ عرضه صورت گرفته و ۱۰ شرکت واگذار شده که پتروشیمی شازند مهمترین واگذاری شرکت می باشد و علیرغم این فروش منابع واگذاری در بانک ملی سپرده گذاری شده و عملا طرح‌های خاتمه نیافته نظیر طرح پلی پروپیلن و پتروپالایشگاه شهید سلیمانی برای جبران ناترازی بنزین بر روی زمین مانده است و بیانگر تعارض اهداف بانک با شرکت است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2024-05-19 16:16

افزودن دیدگاه جدید