کد مطلب: 

294889

قرارگیری مرکز داده پژوهشگاه ارتباطات در گروه مراکز داده مجاز دولتی کشور

در راستای توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کشور، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات موفق به کسب مجوز قرارگیری در گروه مراکز داده مجاز دولتی شد.
قرارگیری مرکز داده پژوهشگاه ارتباطات در گروه مراکز داده مجاز دولتی کشور

به گزارش سیتنا، دکتر قربانی اظهار داشت: این موفقیت در پی برگزاری رویداد زیست بوم مراکز داده و خدمات ابری در اواخر اسفند ۱۴۰۲ و با حضور ریاست محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران حاصل شد.

وی همچنین در ادامه افزود: در این رویداد، گزارشی از پیگیری‌های انجام شده برای رتبه‌بندی زیرساخت فیزیکی مراکز داده خصوصی و دولتی ارائه شد. بر اساس این گزارش، دستگاه‌های دولتی برای ارایه خدمات موظف به استفاده از مراکز داده‌ای شده‌اند که مورد تأیید وزارت ICT قرار گرفته‌اند.

دکتر قربانی خاطرنشان کرد: مرکز داده اینترنتی پژوهشگاه، که از سال ۱۳۹۲ به ارائه خدمات متنوع در حوزه مراکز داده به پروژه‌های ملی و پژوهشی می‌پردازد، به عنوان یکی از مراکز داده مجاز معرفی شده است. این مرکز، در جلسه پیش ارزیابی که با حضور کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای  به عنوان یکی از همکاران سازمان فناوری اطلاعات در فعالیتهای اعتبار بخشی  در زنجیره ارزش  صنعت مرکز داده برگزار گردید، توانست با نمایش کیفیت بالای زیرساخت‌های فیزیکی و فعال خود، این مجوز  را کسب نماید.

وی همچنین در ارتباط با اقدامات این دفتر درباره این موضوع، بیان کرد: در حال حاضر، پیگیری‌ها برای انجام فرایند ممیزی و رتبه‌بندی جهت تعیین رتبه مرکز داده اینترنتی پژوهشگاه در دست اقدام است.

مدیر دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان ضمن ابراز خرسندی از این دستاورد گفت: امیدواریم که این موفقیت‌ها بتواند پایه‌ای برای دستاوردهای بزرگ‌تر پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آینده باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-05-19 15:53

افزودن دیدگاه جدید