کد مطلب: 

293624

پروژه فیبر‌نوری منازل و کسب‌وکارها؛ بزرگترین پروژه تاریخ ارتباطات استان آذربایجان غربی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ابرپروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها بزرگترین پروژه در تاریخ ارتباطات این استان به شمار می رود، گفت: با این پروژه سرعت های هزار مگابیتی را می توان به مردم ارائه کرد.
پروژه فیبر‌نوری منازل و کسب‌وکارها؛ بزرگترین پروژه تاریخ ارتباطات استان آذربایجان غربی

به گزارش سیتنا، قاسم جلیلی نژاد در ویژه برنامه رادیو چی چست اظهار کرد: پروژه فیبر نوری مسئله ارتباطات استان را به شکل اساسی تا چند دهه آینده حل می کند.

وی با بیان اینکه برای اتمام این پروژه تا سال 1404، امسال سال طلایی بوده و با حداکثر سرعت حرکت می کنیم، افزود: در استان آذربایجان غربی در حال حاضر بیش از 380 هزار متر حفاری و 280 هزار متر فیبرکشی در داخل میکروداکت (شوتینگ) انجام گرفته است.

مدیرکل ارتباطات استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ابرپروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها بزرگترین پروژه در تاریخ ارتباطات استان آذربایجان غربی است، اضافه کرد: با این پروژه سرعت های هزار مگابیتی را می توان به مردم ارایه کرد.

وی خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی پیشرو در اجرای پروژه ملی فیبر نوری منازل در شمالغرب کشور بوده و توافق نامه پروژه فیبرنوری شهری و اپراتور مربوطه در تمامی شهرهای استان آذربایجان غربی امضاء شده است.

جلیلی نژاد با بیان اینکه با مکلف شدن شهرداری ها و وزارت راه به همکاری کامل برای صدور مجوز حفاری و نصب تجهیزات پروژه فیبر نوری در قانون بودجه سال 1403 طی مدت 15 روز از زمان دریافت درخواست اپراتور، اظهار کرد: امیدواریم با این اقدام راهگشای مجلس شورای اسلامی سرعت اجرای پروژه افزایش یابد.

مدیرکل ارتباطات استان آذربایجان غربی با اشاره اجرای پروژه فیبر نوری در هفت شهر این استان، گفت: به زودی اجرای پروژه در شهرهای دیگر نیز شروع می شود.

جلیلی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: این پروژه در توسعه اقتصاد دیجیتال و شهر هوشمند نقش اساسی دارد و اداره کل ارتباطات با تمام امکانات پیگیر پیشبرد این پروژه بزرگ در استان است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-04-21 13:06

افزودن دیدگاه جدید