کد مطلب: 

291503

اتصال همه روستاهای آذربایجان غربی تا پایان سال 1402 به اینترنت پرسرعت

استاندار آذربایجان غربی از پوشش شبکه اینترنت در ۴۱۲ روستای این استان خبر داد و گفت: همه روستاها تا پایان سال جاری به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می شوند.
اتصال همه روستاهای آذربایجان غربی تا پایان سال 1402 به اینترنت پرسرعت

به گزارش سیتنا، محمدصادق معتمدیان در نشست صمیمی با منتخبین اقشار مختلف مردم در آستانه نیمه شعبان و انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، افزود: آذربایجان غربی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ۳۶ هزار شهید اعم از شهدای مهاجر و انصار تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در عمق کشور عراق به برکت رشادت نیروهای نظامی و انتظامی امنیت ندارد، خاطرنشان کرد: به برکت جانفشانی تمامی نیروهای مسلح، آذربایجان غربی امروز شاهد امنیت پایدار بوده و جزو پنج استان امن کشور است و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری دارد.

استاندار آذربایجان غربی با تبیین فعالیت های صورت گرفته در دولت سیزدهم، افزود: بر اساس راهبرد دولت سیزدهم، تا به امروز توجه به مناطق محروم در دستور کار قرار گرفته و تمرکز بر محرومیت زدایی بوده است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه شاخص های توسعه را در شهرستان ها احصا کرده و برای توسعه متوازن در استان گام برداشته ایم، اضافه کرد: در بخش های مختلف شکاف های موجود و تبعیض ها را شناسایی و با انجام اقدامات موثر و ارائه خدمات شایسته، موانع را برطرف کردیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۵۶۲ روستای استان در دولت سیزدهم از شبکه سراسری گاز بهره مند شدند، افزود: به روستاهای سخت گذر عمدتا کوهستانی با وجود مشکلات متعدد، گازرسانی شده و در سال آینده نیز گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اتمام رسیده و پرونده ارائه این خدمات به روستاها بسته خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی از پوشش شبکه اینترنت در ۴۱۲ روستا نیز خبر داده و بیان داشت: همه روستاها تا پایان سال به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می شوند.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه ۱۵۰ کیلومتر جاده با اعتبار ۳۰ الی ۴۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسیده، افزود: ۳۸۵ کیلومتر جاده نیز در مناطق روستایی احداث شده و همچنین ۱۴۰ پروژه سال آینده به پایان 

محمدصادق معتمدیان اشاره به اینکه با کمبود پنج هزار کلاس درس در استان مواجه هستیم، تصریح کرد: نهضت مدرسه سازی آغاز شده و ۷۹۳ کلاس درس تکمیل و هزار و ۸۰۰ کلاس درس با استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین مصوبات سفر ریاست جمهوری با اعتبار دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در دست پیگیری است.

استاندار آذربایجان غربی تکمیل پروژه های نیمه تمام را نیز از برنامه ها و اهداف دولت سیزدهم عنوان کرده و افزود: درهمین راستا برای تکمیل بیش از پنج هزار پروژه نیمه تمام، ۴۵ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه آذربایجان غربی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است، یادآور شد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به احیای دریاچه ارومیه و توسعه مرزها و گذرگاه‌های مرزی استان دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-02-24 10:43

افزودن دیدگاه جدید