کد مطلب: 

287400

تاکید بر لزوم شتاب‌دهی به پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در استان اصفهان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، از مدیران این استان خواست تا برای شتاب بخشی به اجرای این پروژه در شهر و استان خود تلاش کنند.
تاکید بر لزوم شتاب‌دهی به پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در استان اصفهان

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، وضعیت ارتباطی و همچنین میزان پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در این استان را مورد بررسی قرار داد.
وزیر ارتباطات در این دیدار که با حضور شهردار اصفهان همراه بود با اشاره به اهمیت و اولویت پروژه فیبرنوری برای کشور و دولت، گفت: این پروژه هم اکنون با تامین منابع آن از سوی دولت و بخش خصوصی در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه تا پایان این دولت 20 میلیون خانوار تحت پوشش این پروژه قرار می گیرند، افزود: بر اساس برنامه هفتم توسعه باید تا پایان این برنامه 20 میلیون اتصال برقرار شود.
زارع پور با اشاره به اهمیت راهبردی این پروژه در آینده استان، خاطرنشان کرد: اگر مدیران شهری در منطقه ای همراهی نکنند آن شهر یا منطقه از این پروژه جا می ماند و در آینده نمی توان سرویس مناسبی به مردم ارائه شود.
وزیر ارتباطات درباره وضعیت پوشش روستایی این استان نیز با اشاره به پوشش 96 درصدی روستاهای بالای بیست خانوار استان اصفهان، گفت: بقیه روستاهای باقیمانده این استان نیز تا پایان سال جاری به اینترنت پرسرعت مجهز می شوند.
استاندار اصفهان نیز بعد از شنیدن وضعیت پیشرفت پروژه در این استان و موانع موجود، با تاکید به اهمیت این پروژه ملی، تصریح کرد: باید هر چه سریعتر موانع و مشکلات این پروژه در استان اصفهان رفع شود تا اجرای این پروژه در استان شتاب بگیرد و هر جه سریعتر این سرویس با کیفیت برای همه شهروندان استان اصفهان برقرار شود.
مرتضوی استاندار اصفهان نیز با اشاره به مدل های پیشنهادی برای همکاری با شهرداری اصفهان از شهردار اصفهان خواست در چند روز آینده تکلیف تفاهم نامه اجرای این پروژه با اپراتورهای منتخب وزارت ارتباطات را تعیین تکلیف کند.
در پایان این جلسه مقرر شد موانع سر راه اپراتورهای منتخب در سایر شهرهای استان توسط استانداری بررسی و در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.
بنابه این گزارش، در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان اصفهان ارایه شد که مطابق آن از 107 شهر این استان 9 شهر با شهرداری ها تفاهم و در 6 شهر نیز عملیات اجرایی این پروژ آغاز شده و 194 هزار خانوار تحت پوشش قرار گرفته اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-11-13 22:43

افزودن دیدگاه جدید