کد مطلب: 

286396

مدیرکل ارتباطات استان فارس در گفت‌وگو با سیتنا: عملیات عمرانی پروژه فیبرنوری در آباده، اقلید، لارستان و جهرم به زودی آغاز خواهد شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، گفت: پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها در حال حاضر در شش شهر پرجمعیت استان فارس منعقد شده است، در شهر کازرون توسط وزیر ارتباطات به بهره برداری رسید، برای شهر صدرا تفاهم نامه به امضا رسید و در چهار شهر دیگر استان شامل آباده، اقلید، لارستان و جهرم عملیات عمرانی این پروژه به زودی آغاز خواهد شد.
حمید سلیمان پور

حمید سلیمان پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون آخرین وضعیت پروژه فیبرنوری در استان فارس، اظهار کرد: پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها در حال حاضر در شش شهر پرجمعیت استان فارس منعقد شده است که در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس و در جریان سفر دور دوم هیات دولت به استان فارس، این پروژه در شهر کازرون توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، ادامه داد: برای افتتاح پروژه فیبرنوری در شهر کازرون 85 کیلومتر حفاری با استفاده از دستگاه میکروترنچر صورت گرفت که با ویژگی این دستگاه، کانال‌های حفر شده برای شوتینگ فیبر کمتر از یک سانتی متر عرض و 25 سانی متر عمق داشته که کمترین میزان تخریب آسفالت را در پی داشته و موجب حفظ زیبایی مبلمان شهری و عدم ایجاد مزاحمت برای کسبه از دیگر ویژگی‌های این روش بوده است.

وی، افزود: همچنین از دیگر اقدامات انجام شده برای بهره برداری این پروژه در شهر کازرون، نصب 1200 FAT و ظرفیت ایجاد شده 30 هزار مشترک یا خانوار می باشد.

سلیمان پور، تاکید کرد: در شهر شیراز نیز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهردار شیراز و استاندار فارس برای پروژه فیبرنوری، تفاهم نامه‌ای به امضا رسید و سه اپراتور ایرانسل، آسیاتک و شرکت شاتل اجرای این پروژه را بر عهده خواهند داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، خاطرنشان کرد: برای شهر صدرا نیز برای این پروژه تفاهم نامه در جلسه مذکور به امضا رسید و دسترسی فیبر منازل و کسب‌و‌کارها در این شهر توسط ایرانسل ایجاد خواهد شد.

وی در پایان اشاره کرد: در چهار شهر دیگر استان شامل آباده، اقلید، لارستان و جهرم عملیات عمرانی پروژه فیبرنوری به زودی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

گفت‌وگو از فرزانه احمدی منش

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2023-10-19 11:32

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
به زودی یعنی کی؟
ارسال شده توسط Anonymous در 28 مهر 02 - 20:19

افزودن دیدگاه جدید