کد مطلب: 

285831

ببینید| دهقانی: روس‌ها چند قرارداد برای تعمیر و نگهداری هواپیما با شرکت‌های دانش‌بنیان امضا کردند

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: تولیدکننده قطعات هواپیما هستیم و قرار است هواپیماهای زمین‌گیر در مهرآباد برای تامین قطعه یا موتور به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار شود، همچنین روس‌ها قراردادهای سنگینی با شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان برای تعمیر و نگهداری هواپیماها امضا کرده‌اند.
روح الله دهقانی

به گزارش سیتنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روس‌ها قراردادهای سنگینی با شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان برای تعمیر و نگهداری هواپیماها امضا کرده‌اند.

وی در مورد سخنان وزیر صمت مبنی بر بلا استفاده ماندن برخی هواپیماها در فرودگاه مهرآباد بیان کرد: تولیدکننده قطعات هواپیما هستیم و قرار است هواپیماهای زمین‌گیر در مهرآباد برای تامین قطعه یا موتور به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار شود.

دهقانی با بیان اینکه ایران یکی از بزرگترین تامین کنندگان موتورهای هوایی و متخصص در تعمیر و نگهداری موتورهای هواپیما است، گفت: روس ها و دیگر کشورها که پیشتازان صنعت هوایی هستند تمایل به همکاری با شرکت های دانش بنیان کشورمان برای تامین و نگهداری هواپیمای خود دارند که امید است این اتفاق رقم بخورد و سفارش هایی برای تامین قطعات هواپیما داشته باشیم.

وی عنوان کرد: ایران یکی از تولید کنندگان قطعات هواپیما است، چند سالی صنعت هواپیمایی کشورمان با تحریم هایی مواجه است اما با تلاش متخصصان داخلی توانستیم با استانداردهای سخت گیرانه قسعمت عمده ای از قطعات هواپیما را تولید کنیم که اگر این باور سیستمی شود و وزراتخانه های صمت و راه و شهرسازی پای کار بیایند و جریانی درست شود می توانیم صنعت هوایی توانمند داشته باشیم.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری پیرامون مهندسی معکوس خودروی تسلا در ایران، گفت: از سال ۹۷ کار مهندسی معکوس بر روی خودروی تسلا آغاز شد و تارا برقی بر مبنای چند خودروی برقی در جهان طراحی و ساخته شده است.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-10-04 12:11

افزودن دیدگاه جدید