کد مطلب: 

285795

ایکس برابر «ایکس»؛ ماسک شاکی خصوصی پیدا کرد

یک آژانس تبلیغاتی به نام X Social Media LLC، ایلان ماسک و شرکت توییتر را که به X تغییر نام داده به «رقابت ناعادلانه و نقض علائم تجاری» و نقض قانون عرفی فلوریدا با استفاده از شیوه‌های تجاری فریبنده و غیرمنصفانه متهم کرد و از آن شکایت کرد.
ایکس برابر «ایکس»؛ ماسک شاکی خصوصی پیدا کرد

به گزارش سیتنا، شرکت X Social Media LLC در متن شکایت خود عنوان کرده که از سال ۲۰۱۶ به طور مداوم با علامت تجاری ثبت شده خود مشغول فعالیت بوده و تغییر نام توییتر به X Corp و استفاده از علامت اختصاری X ضرر مالی هنگفتی را به این شرکت تبلیغاتی زده است.

این شرکت همچنین ادعا کرده که برای جذب مشتریان بالقوه خود تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار روی تبلیغات فیسبوک سرمایه‌گذاری کرده و اکنون تغییر نام تجاری توییتر مشتریانش را سردرگم کرده و بر درآمد آن تأثیر منفی گذاشته است.

در حال حاضر مدیر این شرکت تبلیغاتی از دادگاه خواسته که علاوه بر محکوم کردن ایلان ماسک به تغییر دوباره نام X، مبلغ نامشخصی هم به عنوان غرامت به این شرکت پرداخت کند.

به ادعای الکساندرا رابرتز استاد حقوق، اگرچه شلوغ بودن دادگاه‌ها به دلیل شکایات مشابه مردم و موسسات از یکدیگر، صفی طولانی در این خصوص به راه انداخته اما به دلیل تعدد موسسات و شرکت‌هایی که با ایکس نام آن‌ها آغاز می‌شوند، بعید است شکایت از ایلان ماسک به جایی راه پیدا کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-10-03 16:04

افزودن دیدگاه جدید