کد مطلب: 

285757

رونمایی از خودروی پرنده بومی توسط ترکیه

در نمایشگاه تکنوفست ترکیه، خودروی پرنده داخلی این کشور به نام ایرکار (AirCar) به نمایش درآمد و به گفته مدیر نرم افزار شرکت سازنده آن، این وسیله نقلیه می‌تواند مسافت ۵۰ کیلومتر را طی کند.
رونمایی از خودروی پرنده بومی توسط ترکیه

به گزارش سیتنا، نمایشگاه تکنوفست که در ازمیر برگزار می شود توسط وزارت صنعت و فناوری و همچنین بنیاد تیم فناوری ترکیه برگزار می شود و بسیاری از شرکت ها محصولات خود را در آن به نمایش می گذارند. امسال در این نمایشگاه خودروی پرنده ایرکار نیز به نمایش گذاشته شد.

به گفته محمت توران مدیر نرم افزار شرکت سازنده ایرکار، این وسیله نقلیه ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد.

او با اشاره به اینکه توسعه خودروی پرنده همچنان ادامه دارد، گفت: این وسیله نقلیه می تواند مسافت ۵۰ کیلومتر را طی کند خودروی پرنده راه حلی برای حل معضل ترافیک است.

شرکت سازنده توسعه ایرکار را از سه سال قبل شروع کرده و این فرایند همچنان ادامه دارد.

توران در این باره افزود: ما تخمین می زنیم در ۲۰۲۵ میلادی مجوز پرواز در ترکیه را دریافت کنیم و بتوانیم از یک نقطه به نقطه ای دیگر برویم. اگر همه چیز به طور اطمینان بخش پیش برود، می توانیم مجوزهای لازم رادریافت کنیم و تست های پرواز را انجام دهیم. البته ما تاکنون ۱۰۰ پرواز آزمایشی انجام دادیم. طی پروازهای مذکور وسیله نقلیه به مدت ۱۵ دقیقه در آسمان حرکت کرد. این تست ها در مسافتی بین ۳۰ تا ۴۰ متر انجام شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-10-02 10:10

افزودن دیدگاه جدید