کد مطلب: 

285423

اعتصاب کارکنان اپل در فرانسه

همزمان با آغاز فروش آیفون ۱۵، کارکنان فروشگاه‌های اپل در فرانسه، اعتصاب سراسری را بر سر دستمزد و شرایط کار، آغاز کردند.
اعتصاب کارکنان اپل در فرانسه

به گزارش سیتنا، اعتصاب سراسری کارکنان فروشگاه‌های اپل در فرانسه، جدیدترین دردسر برای اپل است که اوایل سپتامبر، مجبور شد فروش آیفون ۱۲ را به دلیل تشعشع بالاتر از سطح مجاز، متوقف کند. این شرکت یافته‌های رگولاتور فرانسه در این خصوص را قبول ندارد.

حدود ۳۰ نفر از کارکنان اپل خارج از فروشگاه این شرکت در اپرا واقع در مرکز پاریس، چند متر دورتر از صف حدود ۴۰ خریداری که زیر باران منتظر ورود به فروشگاه بودند، تجمع کرده بودند.

 آنائیس دورل، ۳۶ ساله که به مدت ۱۰ سال برای اپل کار کرده است، به رویترز گفت: ما هنوز افرادی هستیم که ثروت اپل را می‌سازند و بنابراین، تصور می‌کنم که شایسته رفتاری محترمانه‌تر از آنچه امروز با ما می‌شود، باشیم.

یک مقام اتحادیه کارگری سی‌جی‌تی گفت: چند صد نفر از حدود ۲۳۰۰ نفر کارکنان فروشگاه‌های اپل در فرانسه، در اعتصاب شرکت کرده‌اند.

وی افزود: تمام فروشگاه‌های اپل فرانسه در روز جمعه باز ماندند اما تعداد کارکنانشان کمتر بود.

اتحادیه‌های اپل که روز شنبه، اعتصاب کردند، هفت درصد افزایش دستمزد را درخواست کرده‌اند تا تورم را جبران کند اما به گفته مقامات اتحادیه، افزایش دستمزد پیشنهادی مدیریت اپل، بیش از ۴.۵ درصد نبوده است.

کارکنان یک فروشگاه اپل در بارسلون که روز جمعه شاهد صف کشیدن حدود ۲۵۰ نفر برای خرید آیفون ۱۵ بود، قرار است به اعتصاب همکارانشان در فرانسه، بپیوندند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-23 13:38

افزودن دیدگاه جدید