کدخبر :285259 پرینت
27 شهریور 1402 - 13:11

وزیر ارتباطات، خبر داد: امضای توافق نامه با 500 شهرداری در کل کشور برای اجرای فیبرنوری منازل و کسب و کارها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: تاکنون با 500 شهرداری در سراسر کشور توافق نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها امضا شده است و اگر شهرداری ها و دستگاه های متولی در استان بوشهر همکاری لازم را داشته باشند می توانیم تا دهه فجر سال جاری پروژه فیبرنوری را در شهر بوشهر به اتمام برسانیم.

متن خبر

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور، در دیدار با احمد محمدی زاده استاندار بوشهر، با اشاره به اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، گفت: این پروژه اولویت دولت و زیرساخت توسعه کشور در دهه های آینده است و بر بستر آن می توانیم سرعت های چند صد مگابیتی به مردم ارائه کنیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها در استان بوشهر با سرعت خوبی آغاز شد، تصریح کرد: اما به دلایل مختلف این پروژه در این استان به کندی ادامه دارد که باید با رفع مشکلات، اجرای این پروژه در این استان سرعت بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت همکاری شهرداری ها برای اجرای این پروژه، افزود: تاکنون با 500 شهرداری در کل کشور برای اجرای این پروژه توافق نامه امضا شده و این کار به سرعت در سراسر کشور در حال اجرا است.

زارع پور در پایان تاکید کرد: اگر شهرداری ها و دستگاه های متولی در استان بوشهر همکاری لازم را داشته باشند می توانیم تا دهه فجر سال جاری تمام روستاهای این استان را به شبکه ملی اطلاعات و همچنین پروژه فیبرنوری را در شهر بوشهر به اتمام برسانیم.

تاکنون با 500 شهرداری در کل کشور برای اجرای این پروژه توافق نامه امضا شده و این کار به سرعت در سراسر کشور در حال اجرا است.

استاندار بوشهر نیز بعد از گزارش معاونان وزیر ارتباطات درباره وضعیت اجرای فیبرنوری منازل و کسب وکارها در استان بوشهر تاکید کرد که باید این پروژه در تمام شهرستان های این استان به سرعت انجام شود.

محمدی زاده درباره رفع مشکلات اجرای این پروژه هم قول مساعد داد و تصریح کرد: در اسرع وقت ساز و کارهای رفع این مشکلات و تسریع در اجرای این پروژه بررسی و پیگیری می شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه گزارشی از اجرای فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان بوشهر، توسعه ارتباطات در روستاها و گزارشی نیز از شکایت های مردمی این استان در تماس با 195 توسط مدیران مربوطه ارائه شد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.