کد مطلب: 

284935

گروه ملی انفورماتیک؛ قلب بانک مرکزی در حوزه تنظیم‌گری بانکداری نوین

رییس کل بانک مرکزی گفت: بالغ بر 70 درصد وظایف و اقدامات بانک مرکزی در حوزه سامانه‌ها و زیرساخت‌ها متکی به دانش بانکی و دانش فناوری‌های نوین است که در مجموعه ملی انفورماتیک کارسازی می‌شود و قلب بانک مرکزی در حوزه رگولیشن بانکداری نوین در گروه ملی انفورماتیک قرار دارد و لذا تمام سامانه‌های حاکمیتی باید به طور کامل در اختیار این مجموعه قرار داشته باشد.
گروه ملی انفورماتیک؛ قلب بانک مرکزی در حوزه تنظیم‌گری بانکداری نوین

به گزارش سیتنا، با حضور دکتر محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی، مراسم معارفه علیرضا ماهیار به عنوان مدیرعامل و عباس معمارنژاد به عنوان عضو هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک برگزار شد.

در این مراسم که در دفتر رییس کل بانک مرکزی با حضور فرشاد محمدپور معاون نظارت بانک مرکزی، مهران محرمیان معاون فناوری های نوین، یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع و همچنین اعضای هیات مدیره شرکت ملی برگزار شد، فرزین ضمن تاکید بر اهمیت نقش محوری و راهبردی مجموعه ملی انفورماتیک در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک کشور، به بیان دیدگاه ها و انتظارات خود از نقش آفرینی این مجموعه با ترکیب مدیریتی جدید در اکوسیستم بانکی کشور پرداخت.

رییس کل بانک مرکزی در این مراسم با اشاره به تخصص، تجارب و توانمندی های ماهیار، معمارنژاد و سایر اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک بر ضرورت تحول آفرینی در عرصه بانکداری دیجیتال، خلق ارزش افزوده، ارتقای سامانه های الکترونیکی و همچنین تنظیم گری و تقویت نظارت دقیق و کارا از سوی گروه ملی انفورماتیک تاکید کرد.

فرزین با تاکید بر اینکه بالغ بر 70 درصد وظایف و اقدامات بانک مرکزی در حوزه سامانه ها و زیرساخت‌ها متکی به دانش بانکی و دانش فناوری های نوین است که در مجموعه ملی انفورماتیک کارسازی می شود، افزود: قلب بانک مرکزی در حوزه رگولیشن بانکداری نوین در گروه ملی انفورماتیک قرار دارد و لذا تمام سامانه های حاکمیتی باید به طور کامل در اختیار این مجموعه قرار داشته باشد.

وی همچنین با بیان این نکته که باید آسیب شناسی دقیقی نسبت به وضعیت گروه ملی انفورماتیک صورت گرفته و برنامه های جدیدی برای این بازوی فناوری بانک مرکزی و شبکه بانکی بازتعریف شود، افزود: شرکت ملی انفورماتیک هسته فکری و مشورتی بانک مرکزی در حوزه تنظیم گری فناوری های نوین است و لذا باید استراتژی و ساختار آن بازطراحی شود.

رییس کل بانک مرکزی ارتقای جایگاه و اعتبار شرکت ملی انفورماتیک، تقویت حوزه های مختلف بانکداری دیجیتال بر مبنای نیازهای حاکمیتی بانک مرکزی و نظام بانکی و پاسخگویی به نیازهای ذینفعان با رعایت سه اصل سرعت، سهولت و امنیت را از اولویت برنامه ها و ماموریت های تیم جدید مدیریتی در شرکت ملی انفورماتیک را برشمرد.

در ادامه اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک با تشریح راهبردها و برنامه های جدید شرکت ملی انفورماتیک ذیل رهنمودهای رییس کل بانک مرکزی بر بازنشانی هویت و ارتقا جایگاه و نقش شرکت ملی انفورماتیک، توسعه دانش و تکنولوژی های نوین، حاکمیت فناوری و نوآوری در گروه، ارتقای سرمایه های انسانی و بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های مغفول در گروه ملی انفورماتیک تاکید نمود.

همچنین در پایان این جلسه از زحمات و تلاش‌های علی عبدالهی، مدیرعامل پیشین این شرکت نیز تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2023-09-10 09:22

افزودن دیدگاه جدید