کد مطلب: 

284569

امضای توافق‌نامه احداث فیبرنوری در چهار شهر استان زنجان

با حضور وزیر ارتباطات عملیات اجرایی پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها در شهر زنجان آغاز شد و همزمان با آن توافق‌نامه اجرای این پروژه در چهار شهر استان زنجان به امضای شهرداران و مجری طرح FTTx این استان امضا شد.
امضای توافق‌نامه احداث فیبرنوری در چهار شهر استان زنجان

به گزارش سیتنا، عملیات اجرایی فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر زنجان همزمان با هفته گرامیداشت دولت در آیینی با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی روحانی نژاد معاون رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، استاندار زنجان و شهردار و رییس شورای شهر زنجان و محمدعلی یوسفی زاده مدیرعامل آسیاتک به عنوان مجری طرح آغاز شد.

مهدی روحانی نژاد معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری در همین ارتباط گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اینکه مردم با کیفیت و قیمت مناسب از این خدمات نوین بهره مند شوند، سعی کرده که ایجاد رقابت را تقویت کند که ورود اپراتور دوم فیبرنوری به استان زنجان می تواند در این راستا باشد تا اهداف سازمان و منافع مردم را تامین کند.

وی با اشاره به نقش موثر مدیران استانی و محلی در شکل گیری و اشاعه هرچه سریعتر پروژه FTTx، افزود: در این میان استاندار زنجان به عنوان متخصص ارتباطات، فناوری اطلاعات و فناوری های نوین خیلی کمک کرد به شکل گیری هماهنگی بین شهرداران این استان تا جاییکه در این سفر شاهد بودیم که همزمان چهار شهردار این استان تفاهمنامه و مدل همکاری خود را با اپراتور دوم نهایی کردند.

روحانی نژاد تصریح کرد: به اپراتورها توصیه می کنیم منتظر پوشش کل شهر نباشند و در هر منطقه ای از شهر که آماده ارایه سرویس شدند، نسبت به ارایه آن اقدام کنند تا مردم طعم شیرین فناوری را بچشند.

معاون رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با مثبت ارزیابی کردن ارایه سرویس با کیفیت در جلب نظر مردم، خاطرنشان کرد: ارایه سرویس همزمان با پیشبرد پروژه در هر شهر باعث می شود تقاضا برای دریافت آن سرویس در آن شهر با سرعت بیشتری افزایش پیدا کند.

در این مراسم همچنین علاوه بر شهر زنجان، توافق نامه های احداث پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای سه شهر استان زنجان بین شهرداری های شهرهای ابهر، خرمدره و قیدار و شرکت آسیا تک به امضا رسید.
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا یک سال آینده کل استان زنجان تحت پوشش این شبکه قرار گیرد.

بنابه این گزارش، مطابق توافق نامه های امضا شده قرار است در شهرهای زنجان ۳۳۰ کیلومتر، ابهر ۱۴۰ کیلومتر، خرمدره ۳۰ کیلومتر و قیدار ۲۵ کیلومتر و در مجموع ۵۲۵ کیلومتر با سرمایه گذاری ۷۲۲ میلیارد تومان فیبرنوری احداث شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-08-30 14:07

افزودن دیدگاه جدید