کدخبر :280367 پرینت
21 اردیبهشت 1402 - 16:34

رونمایی از تازه‌های گوگل؛ از توسعه هوش مصنوعی تا افزودن زبان فارسی

شرکت گوگل طی مراسمی در ایالت کالیفرنیا، تازه‌ترین محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را معرفی کرد. گوگل در این رویداد به صورت رسمی از نسخه جدید مدل زبانی هوش مصنوعی خود رونمایی کرد. طبق اعلام گوگل، این مدل که «پالم ۲» نام دارد از ۱۰۰ زبان از جمله فارسی پشتیبانی می‌کند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، ساندار پیچای، «مدیرعامل» به همراه دیگر مدیران گوگل در این مراسم با اشاره به پیشرفتهای هوش مصنوعی در محصولات این شرکت و توانایی‌های تازه‌ی «جی‌میل»، جدیدترین گوشی‌ هوشمند و تبلت این کمپانی را نیز معرفی کردند.

در این مراسم اعلام شد که «جیمیل» به زودی قابلیتی خواهد داشت که با استفاده از هوش مصنوعی تمام ایمیل‌ها را برای کاربر می‌نویسد. این ویژگی که «به من کمک کن بنویسم» نام دارد، اساساً گسترش «پاسخ‌های خودکار و متن تولیدی» است که گوگل قبلاً در جی میل از آن استفاده کرده است.

هنگام اعلام این ویژگی، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، از از جی‌میل خواست تا از یک شرکت هواپیمایی درخواست کند پول بلیطش را پس بدهد. ویژگی هوش مصنوعی اطلاعاتی را از مبادلات قبلی با شرکت هواپیمایی جمع آوری کرد و یک پیام کامل برای درخواست بازپرداخت ایجاد کرد. ضمن اینکه کاربر می‌تواند پیام نوشته شده توسط جی‌میل را مطابق میل خود ویرایش و بعد ارسال کند.

یکی دیگر از موارد ذکر شده در رویداد گوگل، آغاز همکاری این شرکت با کمپانی ادوبی برای افزودن ویژگی‌های نو به چت‌بات «بارد» است. بر این اساس کاربران می‌توانند عکس‌های مورد نظر خود را تولید و ویرایش کنند و با دیگر افراد به‌اشتراک بگذراند.

گوگل همچنین اعلام کرد که قصد دارد تعدادی ویژگی امنیتی جدید را در سرویسهای خود برای محافظت بهتر از کاربرانش ارائه کند. از جمله این خدمات محافظت از هرزنامه برای «گوگل درایو» و بهبود حذف تاریخچه جستجو در « نرم افزار مسیریاب» عنوان شده است.

گوگل در این رویداد به صورت رسمی از نسخه جدید مدل زبانی هوش مصنوعی خود هم رونمایی کرد. طبق اعلام گوگل، این مدل که «پالم ۲» نام دارد از ۱۰۰ زبان از جمله فارسی پشتیبانی می‌کند. به گفته «ساندار پیچای» در یک سال گذشته بیش از ۱۸۰ میلیارد بار از ویژگی‌های هوش مصنوعی گوگل استفاده شده است.

گوگل همچنین اعلام کرد در حال نمایش ویژگی‌ جدید پاسخ سوال کاربران با هوش مصنوعی در موتور جستجو است.

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی جستجوگر گوگل فعلا برای کاربران آمریکایی امکانپذیر است.

گوگل در این رویداد فناوری از تبلت «پیکسل» در سه رنگ مختلف و با قیمت ۴۹۹ دلار و گوشی تاشو «پیکسل فولد» با قیمت ۱۸۰۰ دلار نیز رونمایی کرد.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.