کد مطلب: 

279244

اتصال همه روستای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت تا پایان امسال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار جداگانه با نمایندگان ارومیه و خمین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تا پایان سال جاری هیچ روستای بالای 20 خانواری نخواهیم داشت که فاقد دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت باشند.
اتصال همه روستای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت تا پایان امسال

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه برنامه دیدار با نمایندگان مردم و رسیدگی به مشکلات ارتباطی مردم، امروز (دوشنبه) با روح الله حضرت پور طلاتپه، نماینده مردم شهرستان ارومیه از استان آذربایجان غربی و علیرضا نظری، نمانیده مردم شهرستان خمین از استان مرکزی دیدار کرد.
وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم شهرستان ارومیه، گزارشی از وضعیت شبکه ارتباطی این شهرستان ارایه کرد و گفت: از ۵۱۹ روستای شهرستان ارومیه ۵۱۸ روستا، معادل ۹۹ درصد روستاهای شهرستان به شبکه صوت متصل هستند و ۴۷۴ روستا یعنی معادل ۹۱ درصد روستاهای شهرستان نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
وی افزود: قطعا تا پایان سال هیچ روستای بالای بیست خانواری نه تنها در شهرستان ارومیه بلکه در کل کشور باقی نمی ماند که به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار دسترسی نداشته باشد.
زارع پور با اشاره به درخواست نماینده مردم ارومیه برای بهبود کیفیت ارتباطات ۴۵ روستای شهرستان ارومیه نیز گفت: به منظور پایداری و افزایش کیفیت شبکه در فاز نخست ۱۸ کیلومتر فیبر نوری ابلاغ شده و به مرحله اجرا رسیده است و در فاز دوم نیز ۲۱۳ کیلومتر ابلاغ شده است و در مرحله اجرا قرار دارد.
وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز گزارشی از وضعیت شبکه ارتباطی شهرستان را ارایه کرد و گفت: از ۱۰۳ روستای بالای بیست خانوار شهرستان، ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان دارای پوشش صوت هستند و از این تعداد روستای شهرستان نیز  ۹۳ روستا، معادل ۹۰ درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۱۰ روستای باقی مانده نیز تلاش می شود تا نیمه نخست سال جاری به اینترنت پرسرعت و پایدار متصل شوند.
وی افزود: برای بهبود کیفیت شبکه ارتباطی شهرستان و روستاهای آن نیز ۱۰۳ کیلومتر فیبر نوری ابلاغ شده است و در مرحله اجرا قرار دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-04-10 22:00

افزودن دیدگاه جدید