کد مطلب: 

278734

پلیس فتا: مراقب شگردهای مجرمان سایبری در ماه رمضان باشید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا فراجا گفت: هم‌ زمانی عید نوروز با ایام مبارک ماه رمضان باعث شده تا مجرمان سایبری در این ایام با سوءاستفاده از احساسات انسان دوستانه هم‌وطنان عزیز به دنبال کلاهبرداری از آنان باشند.
 مجرمان سایبری

به گزارش سیتنا، سرهنگ علی‌محمد رجبی با اشاره به ایجاد سایت‌ها و کانال‌هایی از سوی مجرمان سایبری با ادعاهای دروغین جمع‌آوری کمک به افراد بی‌بضاعت در ماه مبارک رمضان گفت: بسیاری از کمک‌های مردمی که از طریق این افراد در بستر شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌شود هیچ‌گاه به دست نیازمندان واقعی نمی‌رسد.

وی افزود: شهروندان باید مراقب باشند که برای واریز نذورات خداپسندانه برای افراد بی‌بضاعت و نیازمند در ماه مبارک رمضان، حتماً از طریق سایت‌ مؤسسات معتبر و درگاه پرداخت همان سایت اقدام کنند و به‌هیچ‌عنوان به پیام‌های تبلیغاتی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی اطمینان نکنند.

سرهنگ رجبی درباره‌ دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌های مذهبی و مرتبط با ماه رمضان نیز هشدار داد و از هم‌وطنان خواست این اپلیکیشن‌ها را از سایت‌ها و منابع معتبر تهیه کنند.

وی با بیان اینکه برخی از این برنامه‌ها و فایل‌ها آلوده به بدافزار است که به هنگام دریافت، به دستگاه فرد قربانی نفوذ می‌کند تا اهداف مجرمانه را اجرایی کنند، گفت: از این رو هم‌وطنان باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند و هنگام نصب این‌گونه نرم‌افزارها از دادن مجوز دسترسی‌های مشکوک خودداری کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-03-26 10:10

افزودن دیدگاه جدید