کد مطلب: 

277994

دبیر شورای عالی فضای مجازی: تعداد کاربران فعال سکوهای داخلی، مولفه قدرت هر کشور است

دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: امروز جمعیت کاربران فعال سکوهای داخلی هر کشور مهم است و برای کشور قدرت می‌آورد، همچنین توانایی تحلیل داده ها و اطلاعاتی که می‌شود از آن گرفت، منبع قدرت است.
سیدمحمدامین آقامیری

به گزارش سیتنا، مراسم تودیع و معارفه سید محمدامین آقامیری به‌عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

آقامیری، در این مراسم گفت: فضای مجازی وارد فضای حقیقی شده و امروز طوری شده که حتی چیزهایی که در فضای مجازی داریم در فضای حقیقی نداریم. نمونه آن محصولات و استفاده های هوش مصنوعی است.

او گفت: فضای مجازی به گفته رئیس جمهور فضای زیست مردم است و فعالیت های مختلفی توسط مردم در آنجا انجام می‌شود، این محل زیست حرمت دارد.

امروز جمعیت کاربران فعالان سکوهای داخلی هر کشور مهم است و برای کشور قدرت می‌آورد.

آقامیری بیان کرد: امروز جمعیت کاربران فعالان سکوهای داخلی هرکشور مهم است و برای کشور قدرت می‌آورد. همچنین توانایی تحلیل داده ها و اطلاعاتی که می‌شود از آن گرفت منبع قدرت است.

او گفت: مزیتی که عصر حکمرانی فضای مجازی برای ما به وجود آورده این است که می‌توانیم با مشارکت آحاد مردم این کار را انجام دهیم و جغرافیا محدود کننده نیست.

آقامیری توضیح داد: در این شرایط اقتضاها را باید در نظر گرفت. امروز یک هنجار یا رفتار وقتی عمومی سازی می شود می‌تواند تصمیماتی را بدون استفاده از ابزار های سنتی نهایی کند.

او افزود: افراد تک به تک در این فضا مهم هستند و با فضای حقیقی تعامل دارند.

آقامیری گفت: مفهوم امنیت تغییر پیدا کرده است. باید سعی کنیم در مواجهه با فضای مجازی تمامی این موضوعات و تغییرها را انجام بدهیم و با سیستم سابق و سنتی مواجه نشویم.

به گفته او فضای مجازی یک ویژگی ایجاد کرده که زود به زود با پدیده های مختلف مواجه می‌شویم.

آقامیری بیان کرد: این یک مزیت است اما گاهی تغییرات آنقدر زیاد است که فهم و درک زمان بر می شود، کسب و کارهایی از بین می روند و صنایع تبدیل وضعیت می‌دهند و حکومت ها باید همزمان با این روند پیش بروند تا اصطحکاک ایجاد نشود.

او گفت: وقتی وارد فضای مجازی می شویم می‌بینیم قالب بر محتوا موثر است. هر یک از قالب ها براساس شخصیت و فرهنگی شکل گرفته اند.

به گفته آقامیری، زیست بوم های فضای مجازی دوره زمانی دارند و باید به روزسانی هایی انجام شود.

او افزود: تفاوت حکمرانی در فضای مجازی و سنتی اگر سرلوحه کارها قرار بگیرد و بتوانیم باتوجه به آن تصمیمات درستی بگیریم می‌توان فضای بهتری را برای مردم کشور فراهم کرد.

آقامیری تصریح کرد: مدل های حکمرانی در جهان متفاوت است. باید ثباتی ایجاد کرد که همه مردم با هر فعالیتی بتوانند با ثبات و آرامش کار خود را پیش ببرند.

به گفته او رهبر انقلاب اسلامی، مرکز ملی فضای مجازی را به عنوان تصمیم گیرنده در حوزه فضای مجازی اعلام کردند. اینکه هرکس از دید خودش ورود پیدا می‌کند و تصمیماتی می‌گیرد و اجرا می‌کند ما را دچار چالش و نارضایتی هایی را ایجاد می‌کند.

آقامیری گفت: به گفته رئیس جمهور مرکز واحدیی باید پای کار باشد و بقیه بخش ها با این مرکز هماهنگ باشند.

او گفت: تلاش‌هایی در سال‌های گذشته انجام شده و زیست بوم خوبی شکل گرفته است. سکوها شکل گرفته و فضا آماده است که ما این خدمات و فعالیت ها را به سایر مردم یا حتی سایر کشور ها ارائه دهیم و فضایی بزرگ با درخشش محصولات ایرانی ایجاد کنیم.

آقامیری افزود: افقی پیش روی ما است، معتقدیم این یک فرصت است که بتوانیم فرهنگ فاخر، ارزش های والا و هنر اصیل و تاریخ کهن این کشور را با تمام مولفه های فرهنگی در اختیار سایر کشورها قرار دهیم و امیدواریم بتوانیم اینکار را پیش ببریم.

او بیان کرد: امیدواریم یک مواجهه فعال و هوشمند با فضای مجازی داشته باشیم.

آقامیری توضیح داد: سوالات متعددی درباره نحوه کار و چارچوب کاری ما مطرح است که در جلسات آینده با اجماع جمعی مطرح می‌شود.

او گفت: از همه ذی‌ربطان میخواهم همکاری کنند فضای مجازی درست کنیم که مردم ایران به آن افتخار کنند و لذت آن را ببرند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2023-03-02 10:16

افزودن دیدگاه جدید