کد مطلب: 

277062
اپل، آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند
طبق گزارشی جدید، اپل در حال طراحی و ساخت آی‌پد تاشویی است که ممکن است سال ۲۰۲۴ به بازار بیاید و تا آن موقع هیچ آی‌پد جدیدی عرضه نمی‌شود. این تبلت حتی ممکن است دارای امکانات دیگری مانند پایه «فیبرکربنی» باشد که تکیه‌گاه آن است.
اپل، آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند

به گزارش سیتنا، به گفته یکی از تحلیل‌گران مورداعتماد محصولات اپل به‌نام مینگ-چی کو که افشاگری درباره برنامه‌های این شرکت را در سابقه خود دارد، این تبلت احتمالا تا سال ۲۰۲۴ به بازار نمی‌آید و ممکن است تا آن موقع «هیچ آی‌پد جدیدی» عرضه نشود.

او گفت: به این ترتیب فروش سالانه آی‌پد به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد افت می‌کند. او در رشته توییت‌هایی نوشت: «به هر حال در مورد آی‌پد تاشوی سال ۲۰۲۴ نظر مثبتی دارم و پیش‌بینی می‌کنم این مدل جدید بتواند فروش را تقویت کند و مجموعه این محصولات را بهبود دهد.»

آی‌پد بعدی که به بازار می‌آید احتمالا از نوع مینی است که آخرین بار در سال ۲۰۲۱ ارتقا یافت. کو گفت اپل در‌پی آن است تا تولید آن تبلت‌ها را از اوایل سال ۲۰۲۴ شروع کند.

طبق گزارش‌های مکرری، اپل در حال کار روی فناوری تاشو برای آی‌پد است و طبق برخی گزارش‌ها، این آی‌پد ممکن است آمیزه‌ای از تبلت و مک‌بوک باشد به‌طوری که مثلا نیمه پایینی را بتوان صاف قرار داد و به‌عنوان صفحه‌کلید به کار برد.

اما طبق بسیاری از آن گزارش‌ها، هنوز تا تحقق این فناوری راه زیادی مانده است و طبق گزارش‌های دیگری هم در اواخر این دهه می‌توان چشم به راه آن بود.

اپل همچنین طبق شایعات دارد روی آیفون تاشو هم کار می‌کند و کو قبلا پیش‌بینی کرده بود امسال به بازار می‌آید، اما از آن به بعد شایعات فروکش کرد و بنابراین بعید است به‌زودی به بازار بیاید.

مشخص نیست چه مقدار از این شایعات واقعا به محصولات مختلف ربط داشته باشد، یا اپل در حال کار روی طرح‌های مختلف بوده است یا خیر. چنین گزارش‌های زودهنگامی معمولا از زنجیره عرضه اپل سرچشمه می‌گیرد، یعنی با آنکه اغلب دقیق‌اند همیشه مشخص نمی‌کنند که محصول موردنظر در نهایت با چه شکل و شمایلی به بازار می‌آید و به فروش می‌رسد.

به نظر می‌رسد پیش‌بینی کو در مورد آی‌پد جدید تا حدی مبتنی بر اطلاعات دریافتی از شرکت تامین‌کننده آنجی فناوری باشد. این شرکت چینی ادعا کرد که ساختن پایه این تبلت تاشو را به عهده گرفته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-02-03 10:34

افزودن دیدگاه جدید