کد مطلب: 

272192
رونمایی از آیفون ۱۴ پرو با ویژگی‌های جدید
اپل در رویداد «Far Out» از آیفون ۱۴ پرو که نسخه بازطراحی‌شده گران‌ترین گوشی خود است، با ویژگی‌های جدید رونمایی کرد که قیمت این گوشی از ۹۹۹ دلار شروع می‌شود و هم‌قیمت آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس موجود است.
رونمایی از آیفون ۱۴ پرو با ویژگی‌های جدید

به گزارش سیتنا به نقل از ایندیپندنت، اپل از آیفون ۱۴ پرو، نسخه بازطراحی‌شده گران‌ترین گوشی خود، رونمایی کرد. این گوشی از شر شکاف افقی بالا صفحه که سال‌ها مشخصه گوشی‌های آیفون بود، خلاص شده است. در عوض، بریدگی کوچکی در بالای نمایشگر دارد که به گفته اپل، «قطعا نمادین خواهد شد».

حسگرهایی که در آن شکاف افقی تعبیه شده بود، جمع‌وجورتر و به دانه کوچکی بالای نمایشگر منتقل شده است. در طراحی جدید، تغییرات نرم‌افزاری هم صورت گرفته و هشدارها و فعالیت‌های پیش‌زمینه به بالای نمایشگر منتقل شده‌اند.

اپل نام این فضای بالای نمایشگر را «جزیره پویا» گذاشته است. هشدارهای جدید را از درون آن بریدگی کوچک دانه‌مانند می‌توان باز کرد.

به گفته اپل، در این بخش، فعالیت‌های پس‌زمینه مانند موسیقی‌ که در حال پخش است، هم به نمایش در می‌آید.

بنا بر اعلام اپل، این نمایشگر جدید به غیر از آن جزیره پویا، طیفی از ویژگی‌های روزآمد دارد. اپل گفت که حاشیه‌های دو طرف کوچک‌تر و صفحه پرنورتر شده است.

این صفحه‌نمایش همچنین اولین نمایشگر دائما روشن آیفون است که به گفته اپل، برخی از مهم‌ترین اطلاعات نظیر هشدارهای پیام را همیشه و بدون مصرف زیاد باتری، نمایش می‌دهد.

اپل مدعی شد این ویژگی‌ها در کنار یکدیگر این نمایشگر را به پیشرفته‌ترین نمایشگر در تمام گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌کند.

در داخل، آیفون ۱۴ تراشه بیونیکی ای۱۶ (A16) دارد. اپل اعلام کرد سرعت این تراشه از تراشه‌ تمام گوشی‌های رقیب بیشتر است اما از مقدار این سرعت نسبت به تراشه بیونیکی ای۱۵ (A15) در مدل قبلی گوشی آیفون جزئیات خاصی ارائه نکرد و آن را فقط با گوشی‌های رقیب مقایسه کرد.

این تراشه جدید در نسخه‌ای از آیفون ۱۴ که پرو نیست، وجود ندارد و بدین ترتیب بسیاری از به‌روزرسانی‌های این نسخه گران‌قیمت به گوشی‌هایی که پرو نیستند، راه نخواهد یافت.

چنانکه در آیفون ۱۴ معمولی هم دیدیم، بسیاری از تغییرات دوربین این گوشی نرم‌افزاری است و اپل بر ویژگی‌های جدیدی تمرکز داشته که تراشه بیونیکی ای۱۶ امکان ایجاد آن‌ها را فراهم کرده است.

البته طیفی از اصلاحات در سخت‌افزار دوربین این گوشی اعمال شده است. مثلا دوربین اصلی با اعمال این اصلاحات سخت‌افزاری می‌تواند در نور کم، دو برابر بهتر عمل کند و تعداد پیکسل‌های بسیار بیشترش باعث می‌شود عکس‌های با جزئیات بیشتری بگیرد.

حسگر دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی است. این حسگر بهبودیافته می‌تواند چهار برابر بیشتر از حسگرهای قبلی اطلاعات ثبت کند-و با این مگاپیکسل‌های اضافه می‌تواند بیشتر بزرگ‌نمایی (زوم) کند و عکس‌های باکیفیت‌تری بگیرد.

در مجموع، اپل مدعی شد که این تغییرات جدید «بزرگ‌ترین گامی» است که «تاکنون» برای پیشرفته شدن دوربین آیفون برداشته است.

آیفون ۱۴ پرو همچنین همه به‌روزرسانی‌های آیفون ۱۴ معمولی را دارد؛ از جمله امکان جدید ردیابی شکستگی که مشخص می‌کند ایا فرد با وسایل نقلیه تصادف کرده است یا نه و نیز قابلیت برقراری تماس با مراکز خدمات اضطراری از طریق ارتباط ماهواره‌ای.

به گفته اپل، این گوشی همچنین مانند خواهر ارزان‌ترش، آیفون ۱۴، قابلیت استفاده از حالت جدید «فعالیت» (action mode) را دارد که موجب می‌شود ویدیوها بسیار کم‌حرکت‌تر ضبط شود و افراد دیگر مجبور نباشند تجهیزات تخصصی نظیر گیمبال با خود داشته باشند.

به علاوه، گوشی‌ آیفون ۱۴ پرو رنگ‌های جدیدی معرفی می‌کند؛ از جمله رنگ مشکی اصلاح‌شده.

قیمت این گوشی از ۹۹۹ دلار یا ۱۰۹۹ دلار (برای مدل پرو مکس) شروع می‌شود و هم‌قیمت آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس موجود است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-09-08 16:08

افزودن دیدگاه جدید