کد مطلب: 

269282
زارع‌پور در ژنو: رقابت منصفانه بین پلتفرم‌های جهانی و بومی فراهم شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال لازم است زمینه یک رقابت منصفانه بین پلتفرم‌های جهانی و پلتفرم‌های بومی توسط کشورها فراهم شود.
زارع‌پور در ژنو: رقابت منصفانه بین پلتفرم‌های جهانی و بومی فراهم شود

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور در نشست وزرا در اجلاس جامعه جهانی ژنو با تشکر از رییس نیجریه‌ای WSIS با بیان سابقه ۱۵۰ ساله عضویت ایران در ITU گفت: ایران همیشه نقش کلیدی در طول این سالها ایفا کرده و بر چند جانبه گرایی در سطح بین المللی تاکید دارد.
وی در این سخنرانی به دستاوردهای ایران در سال‌های اخیر اشاره کرد و به شرح کوتاهی از برنامه‌های حوزه ارتباطات در سه سال آینده و چشم انداز صنعت ICT پرداخت.
زارع پور تصریح کرد: معضلی که در جهان وجود دارد این است که پلتفرم‌های اصلی در سطح بین المللی، یک جانبه گرایی می‌کنند و حقوق ملت‌ها را نادیده می‌گیرند که این اقدام خلاف موازین حقوق بشر، و حق توسعه اجتماعی و فرهنگی است.
وی با ارتقای سطح بحث به عرصه بین المللی با اشاره به تحریم ها اظهار کرد: تحریم‌ها موجب آسیب به توسعه ICT در جهان شده است و باید برای آن چاره ای جهانی اندیشیده شود.
وی همچنین بر تمرکز WSIS بر برنامه اقدام تونس و اهمیت یافتن حکمرانی سایبری در آن تاکید داشت.
زارع پور پیشنهاد کرد تا پلتفرم‌های بین‌المللی در قبال دولتها مسئولیت داشته باشند تا آنها بتوانند حقوق شهروندان خود را در این پلتفرمها پیگیری کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: ما بر این باور هستیم که باید ارزشهای بومی، تمدنی و فرهنگی هر ملتی در سیاستگذاری جهانی در حوزه سایبری مدنظر باشد و قانونگذاری و تنظیم گری هر کشوری در حوزه فضای مجازی مورد احترام قرار گیرد.
زارع پور خاطرنشان کرد: برای توسعه اقتصاد دیجیتال لازم است زمینه یک رقابت منصفانه بین پلتفرم‌های جهانی و پلتفرم‌های بومی توسط کشورها فراهم شود.
وی افزود: پیشنهاد می شود در عصر جهانی شدن در حوزه حکمرانی و امینت سایبری الزامات فرهنگی کشورها رعایت شود. بنابراین ملل مختلف جهان به خصوص ملل یک منطقه که تاریخ، زیست بوم و زبان مشترکی دارند با ایجاد نهادهای منطقه‌ای، حضور پررنگ تری در مدیریت فضای مجازی داشته باشند.
وزیر ارتباطات خواستار شد تا این سند به عنوان پیشنهاد ایران در اجلاس WSIS ثبت شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-06-02 23:17

افزودن دیدگاه جدید