کد مطلب: 

269059
بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شد
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هیچ مشکلی در تأمین نهاده‌ها وجود ندارد و بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده تا مرغداران و دامداران خرید را انجام دهند و انتقال نهاده‌ها به واحدهای تولید انجام شود.
محمد قربانی

به گزارش سیتنا، محمد قربانی در حاشیه نشست وبیناری هماهنگی پرداخت تسهیلات به مرغداران، دامداران و... در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در جمع خبرنگاران، گفت: استقرار این مرحله از طرح که با هدف تسهیل، روان‌سازی و ارتباط نزدیک با مسئولان بانک کشاورزی و نظارت بر فرآیند اجرای کار و حل مشکلات دریافت تسهیلات دامداران، مرغداران، دامداران روستایی و عشایری، آبزی‌پروران، شیلات و پرورش بوقلمون، از امروز کارگروه مشترکی بین معاونت بازرگانی و بانک کشاورزی تشکیل شده تا مدیریت به نحو احسنت انجام شود و هیچ‌گونه مشکلی در بحث تأمین نقدینگی مجموعه فعالان کشاورزی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: کل اعتبار در نظر گرفته ‌شده در این امر ۲۰ هزار میلیارد تومان است که در اختیار همه‌ فعالان بخش کشاورزی که کمبود نقدینگی دارند قرار داده می‌شود.

این مقام مسوول ادامه داد: برای همه فعالان بخصوص برای واحدهای پرورش مرغ گوشتی برنامه‌ریزی‌ شده تا نقدینگی آنان تأمین شود تا با اطمینان خاطر فرآیند تولید را داشته باشند.

قربانی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین نهاده‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده تا مرغداران و دامداران خرید را انجام دهند و انتقال نهاده‌ها به واحدهای تولید انجام شود.

وی یادآور شد: تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشند نقدینگی را خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌کنیم تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان درخواست تسهیلات داشته باشیم؛ تا این لحظه حدود ۲۰ هزار نفر فعال و بهره‌بردار بخش کشاورزی در حوزه‌های ذکرشده برای دریافت تسهیلات در سامانه سیتا بانک کشاورزی اقدام به ثبت نام کرده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: فرآیند معرفی به بانک کشاورزی با سرعت‌ بالا در حال انجام است و تاکنون بیش از ۲ هزار نفر به بانک کشاورزی برای فرآیند پرداخت تسهیلات یارانه‌ای معرفی‌شده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-25 14:12

افزودن دیدگاه جدید