کد مطلب: 

268786

ببینید| پهپادهای نامه‌رسان در بریتانیا به پرواز در می‌آیند

شرکت پست سلطنتی بریتانیا مایل است پروژه نامه‌رسانی با پهپاد به مناطق دورافتاده را اجرایی کن و ۵۰ مسیر هوایی برای جابجایی محموله‌های پستی ایجاد کند و قرار است تا سه سال آینده ۲۰۰ پهپاد به ناوگان این شرکت اضافه‌ شود.
پهپادهای نامه‌رسان

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، پست بریتانیا می‌خواهد پروژه نامه‌رسانی با پهپاد به مناطق دورافتاده را اجرایی کند.

شرکت پست سلطنتی بریتانیا مایل است ۵۰ مسیر هوایی برای جابجایی محموله‌های پستی ایجاد کند و قرار است تا سه سال آینده ۲۰۰ پهپاد به ناوگان این شرکت اضافه‌ شود.

نخستین مسیرهای درنظر گرفته شده مکان‌هایی نظیر جزایر شتلند، مجمع‌الجزایر هبریدها یا جزایر سیلی در جنوب این کشور است.

به گفته مسئولان این طرح، استفاده از این پهپادها می‌تواند تولید گاز کربینک را تا ۳۰ درصد کاهش دهد، چرا که پهپادها به دلیل وزن سبک و بدون سرنشین بودن سوخت کمتری مصرف می‌کنند.

قرار است این پهپادها محموله‌های پستی را در مناطق دورافتاده به دست ماموران پست برسانند تا آن‌ها محموله‌ها را در منطقه‌های مختلف توزیع کنند.

این برنامه که با مشارکت یک شرکت خصوصی پهپادهای حمل و نقلی انجام خواهد شد در ۱۸ ماه اخیر چهار بار، از جمله در جزایر سیلی، آزمایش شد. اهالی مناطق دورافتاده بیشتر از این طرح ابراز خوشنودی می‌کنند چرا که استفاده از پهپادها در شرایط جوی نامناسب، که در مناطق دریایی زیاد پیش میاید، راحت‌تر و ایمن‌تر از حمل و نقل عادی است.

این پهپادها می‌توانند تا صدکیلوگرم بار را دوبار در روز به این جزیره‌ها برسانند. پهپادها همچنین مجهز به دستگاه پرواز خودکار نیز می‌باشند.

البته سازمان نظارت و ارزیابی شرکت‌ها و خطوط هواپیمایی کشوری بریتانیا باید پیش از هر چیز این برنامه را تأیید کند و اجازه آغاز عملیات را صادر کند.

با‌گذشت زمان، روز به روز برنامه‌های مختلف در سراسر جهان برای راه‌اندازی خطوط هوایی مختلف حمل بار یا مسافر از طریق پهپادها بیش از پیش گسترش پیدا می‌کنند. به نظر می‌رسد دوران قرنطینه کووید-۱۹ عملی شدن برخی از این برنامه‌ها را سرعت بخشید.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2022-05-16 10:53

افزودن دیدگاه جدید