کد مطلب: 

259419
آغاز فاز صعودی قیمت رمزارزها به دنبال اظهارات حمایت‌گرایانه ایلان ماسک از بیت کوین
به دنبال اظهارت اخیر ایلان ماسک و طرح احتمال بکارگیری بیت‌کوین در خرید و فروش محصولات تسلا و اینکه به رغم کاهش قیمت بیت‌کوین در ماه‌های گذشته او و دو شرکت تسلا و اسپیس ایکس، بیت‌کوین‌های خود را حفظ کرده‌اند، سقوط قیمت بیت کوین متوقف شد و این رمز ارز و برخی از ارزهای دیجیتال دیگر وارد فاز صعودی شدند.
آغاز فاز صعودی قیمت رمزارزها به دنبال اظهارات حمایت‌گرایانه ایلان ماسک از بیت کوین

به گزارش سیتنا، از روز گذشته تا کنون و پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد که احتمالا دوباره بیت‌کوین را به عنوان گزینه در خرید و فروش محصولات تسلا به کار بگیرد، قیمت این رمز ارز وارد کانال صعودی شد.

این کارآفرین در ماه مه اعلام کرد که شرکت تسلا که تولید‌کننده خودروهای الکتریکی است، استفاده از بیت کوین برای خرید محصولاتش را به دلیل نگرانی در مورد تأثیرات زیست‌محیطی استخراج این ارز دیجیتال متوقف کرده است.

از زمان اعلام این خبر، بیت کوین به عنوان بزرگترین رمز ارز بازار، با افت قیمت گسترده‌ای مواجه شد و  در روزهای گذشته برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ به زیر ۳۰ هزار دلار رسید.

ماسک روز چهارشنبه در کنفرانس Twitter Word در کنار جک دورسی، مدیرعامل توییتر که از چهره‌های مشهور حامی رمزارز‌ها است، صحبت می کرد و پس از این اظهارات و حمایت ماسک از رمزارزها، سقوط قیمت بیت کوین متوقف شد و این رمز ارز و برخی از ارزهای دیجیتال دیگر نیز وارد فاز صعودی شدند.

ماسک گفت: «به نظر می‌رسد بیت‌کوین خیلی بیشتر به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر سوق پیدا می‌کند و تعدادی از کارخانه‌های سنگین زغال‌سنگ که (برای استخراج رمزارز) مورد استفاده قرار می گرفتند... به خصوص در چین تعطیل شده‌اند.»

او افزود: «من می‌خواهم کمی بررسی کنم تا ببینم اگر میزان استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر برای استخراج بیت‌کوین ۵۰ درصد و یا بیشتر باشد و گرایش به سمت استفاده از این انرژی‌ها برای تولید بیت‌کوین افزایش یافته است، به احتمال زیاد تسلا پذیرش بیت‌کوین را مجددا از سر می‌گیرد.»

ایلان ماسک به این نکته هم اشاره کرد که به رغم کاهش قیمت بیت‌کوین در ماه‌های گذشته او و هر دو شرکت مشهورش یعنی تسلا و اسپیس ایکس، بیت‌کوین‌های خود را حفظ کرده‌اند: «ما بیت‌کوین‌هایمان را نمی‌فروشیم، من شخصاً چیزی نمی‌فروشم. اسپیس‌ایکس هم بیت‌کوین‌هایش را نمی‌فروشد.»

تسلا در ماه فوریه فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده است و مقداری از این رمزارز را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ با سود ۱۰۱ میلیون دلار فروخته است.

این شرکت در مارس شروع به استفاده از بیت‌کوین برای وسایل نقلیه خود کرد تا اینکه ۴۹ روز بعد مسیر خود را تغییر داد.

ماسک در پایان گفت که او ممکن است بازار را تهییج کند ولی سرمایه‌اش را از بازار خارج نمی‌کند: «من قطعاً اعتقادی به بالا بردن قیمت و افزایش حجم فروش یا موارد مشابه آن ندارم. من دوست دارم موفقیت بیت‌کوین را ببینم.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
سیتنا 1
2021-07-22 14:51

افزودن دیدگاه جدید