کد مطلب: 

256893
انتشار تصاویر خصوصی زن شیرازی در فضای مجازی با هدف اخاذی
زن شیرازی وقتی عکس های خصوصی اش در شهر پخش شد شکایت کرد.
همه عکس‌های خصوصی زن شیرازی را دیدند

به گزارش سیتنا، رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که با انتشار تصاویر خصوصی شاکی در شبکه اجتماعی واتساپ و اینستاگرام قصد اخاذی از وی را داشت خبر داد.

سرهنگ "حشمت سلیمانی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه زن شیرازی و ارائه مرجوعه قضایی مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار تصاویر خصوصی‌اش در واتساپ و اینستاگرام قصد اخاذی به مبلغ 450 میلیون ریال را دارد که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

دردسر عکس های خصوصی برای زن شیرازی

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در یکی از محلات شیراز به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: در بازجویی اولیه مشخص شد که متهم خواستگار سابق شاکی بوده که به دلیل شنیدن جواب رد اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای مجازی کرده است.

سرهنگ "سلیمانی" افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2021-05-04 00:13

افزودن دیدگاه جدید