کد مطلب: 

256201
انتشار تصاویر برهنه دختر جوان در صفحه جعلی
دست به دست شدن عکس های برهنه و بدون لباس دختری در کرمان آبرویش را برد و عامل انتشار عکس ها شناسایی شد.
انتشار تصاویر برهنه دختر جوان در صفحه جعلی

به گزارش سیتنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌، سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: خانمی با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس و اعلام اینکه شخصی یا اشخاصی با تصاویر خصوصی من اقدام به ساختن صفحه جعلی اینستاگرام نموده و این موضوع باعث به خطر افتادن ابرو و سلب آسایش وی شده‌ است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

دوستی اینستاگرامی در کرمان آبروی دختر جوان را برد

وی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود بیان داشت که مدتی پیش با فردی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام به بهانه دوستی مجازی آشنا شدم که این رابطه به مرور زمان منجر به اعتماد من نسبت به وی شد و هر از چندگاهی تصاویر خصوصی ام را در خواست می کرد و من هم با توجه به اعتمادی که در این فضا بوجود آمده بود می فرستادم، که این اقدام زمینه اخاذی را فراهم کرد.

رئیس پلیس فتا کرمان ادامه داد: مشخص شد متهم به همراه دوست خود با استفاده از تصاویری که جمع آوری نموده بود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکی و تهدید و اخاذی نموده اند.

سرهنگ امین یادگارنژاد بیان داشت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته متهمین شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام مسئول افزود: متهمین پس از انجام تحقیقات فنی و ارائه مستندات ضمن اعتراف به جرم خود، انگیزه اش را کسب منافع مالی با شاکی عنوان کرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متاسفانه کاربران زیادی بدون توجه به حساسیت این موضوع و فقط برای سرگرمی و رابطه های نامتعارف و... اقدام به اشتراک گذاری تصاویر خصوصی خود در شبکه های اجتماعی می کنند، غافل از اینکه این امر باعث بروز مشکلات روحی روانی آن‌ها می شود.

وی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: به هیچ عنوان از تصاویر خود، همسر و فرزندان در پروفایل و صفحات شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند، زیرا کلاهبرداران به راحتی می‌توانند تصاویر شما را ذخیره کرده و اقدام به عمل مجرمانه مانند کلاهبرداری و اخاذی کنند و یا با ایجاد تغییر یا اضافه کردن نوشته در آنها موجب هتک حیثیت شما گردند.

رئیس پلیس فتا کرمان خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند؛ شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2021-04-11 20:11

افزودن دیدگاه جدید