کد مطلب: 

255058
سامانه‌ی‌ «روستا‌بازار» به منظور فروش صنایع دستی و تولیدات روستاییان راه‌اندازی شد
مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، گفت: با راه‌اندازی سامانه «روستابازار» و فراهم آوردن امکان فروش صنایع دستی و تولیدات روستاییان در این بازار، کسب و کار ساکنان روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته رونق می‌یابد.
سامانه‌ی‌ «روستا‌بازار» به منظور فروش صنایع دستی و تولیدات روستاییان راه‌اندازی شد

به گزارش سیتنا، رمضانعلی سبحانی‌فر مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با اشاره به اینکه این بستر در راستای اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سیستان بلوچستان، ایجاد شده است، افزود: سامانه روستا بازار به آدرس rustabazar.post.ir دسترسی آسان تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه را ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه کمتر از دو ماه از این مصوبه می‌گذرد و تاکنون 50 غرفه در این سامانه توسط روستاییان ایجاد شده است، افزود: تولید‌کنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و ... می‌توانند با ثبت نام در این سامانه غرفه‌ای در اختیار گرفته و به فروش تولیدات خود بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات، همکاری با دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از جمله دهیاری‌ها و اتحادیه تعاونی‌های روستایی و همچنین اطلاع‌رسانی به روستاییان و تولیدکنندگان را در این رابطه مهم ارزیابی کرد و گفت: پست با تعهد قبول مرسولات روستاییان و ارسال به آدرس خریدار در سراسر کشور در کمترین زمان، زمینه پرداخت الکترونیکی آن را نیز فراهم آورده است.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه از 50 غرفه ایجاد شده، حدود غرفه مربوط به روستاییان استان سیستان و بلوچستان است، افزود: کمک به محرومیت‌زدایی از روستاییان این استان، یکی از مهمترین اهداف راه‌اندازی روستابازار است به همین منظور در راستای اجرای مصوبات سفر وزیر به این استان، طی دو ماه گذشته 250 نقطه پستی مانند دفاتر نمایندگی، خدمات روستایی یا دفتر پستی دولتی در روستاهای سیستان و بلوچستان فعال شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-03-01 14:12

افزودن دیدگاه جدید