کد مطلب: 

251088
اتحادیه اروپا آمازون را به نقض قوانین ضد انحصاری متهم کرد
شرکت آمازون متهم به استفاده سیستماتیک از اطلاعات خصوصی خرده‌فروشان مستقل به نفع خود شده است. چنین اقدامی با قوانین ضدانحصاری اتحادیه اروپا مغایر است و می‌تواند منجر به میلیاردها دلار جریمه برای آمازون شود.
اتحادیه اروپا آمازون را به نقض قوانین ضد انحصاری متهم کرد

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، شرکت آمریکایی آمازون نه تنها خودش اقدام به فروش محصولات گوناگون می‌کند بلکه پلاتفرمش را برای فروش در اختیار شرکت‌های کوچک‌تر می‌گذارد.

کمیسیون اتحادیه اروپا پس از تحقیقات گسترده به این نتنیجه رسیده است که این غول اینترنتی از اطلاعات حساس شرکت‌های کوچک‌تر که کالاهای مشابه آمازون عرضه می‌کنند، به نفع خود استفاده کرده است.

این اقدام نقض قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود و جریمه آن تا ده درصد درآمد شرکت خاطی است.

درآمد آمازون در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۸۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

مسئولیت نظارت بر ضد نقض قوانین رقابت شرکت‌های فعال در اروپا برعهده کمیسیون اتحادیه اروپا است.

رقابت باید عادلانه باشد

مارگرته وستاگر، کمیسر رقابت اقتصادی اتحادیه اروپا در این باره گفت، شرایط رقابت در پلاتفرم آمازون باید عادلانه باشد وهیچ شرکت قدرتمندی نباید از موقعیت خود در بازار سواستفاده کند.

گفته می‌شود که این سیاستمدار چپ‌گرای دانمارکی از مدت‌ها پیش برای کاهش نفوذ شرکت‌های کلان در بازار تلاش می‌کند.

او پیش‌تر گوگل را رصد کرده و علیه این شرکت آمریکایی به دلیل نقض قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا جریمه چندمیلیارد دلاری اعمال کرده بود.

پاسخ آمازون

سخنگوی شرکت اینترنتی آمریکایی در نخستین واکنش به اتهام وارده از جانب اتحادیه اروپا اظهار داشت، با «برداشت کمیسیون اروپا» موافق نیست و آمازون تلاش خود را برای آشناکردن کمیسیون اتحادیه اروپا با «واقعیت» ادامه خواهد داد.

او خاطرنشان کرد که شرکت آمازون به بیش از ۱۵۰ هزار فروشنده اروپایی امکانات می‌دهد و با فروش میلیاردی باعث ایجاد صدهاهزار موقعیت شغلی شده است.

انتهای پیام

سیتنا 1

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-11-13 12:18

افزودن دیدگاه جدید