کد مطلب: 

225166
ردپای بن سلمان در طلاق مدیرعامل آمازون از همسرش!
این موضوع که خبر جدایی مدیرعامل آمازون از همسرش چگونه منتشر شده موضوعی است که همچنان در هاله‌ای از ابهام می‌باشد.
ردپای بن سلمان در طلاق مدیر عامل آمازون از همسرش

به گزارش سیتنا، زمانی که برای نخستین‌بار مطرح شد که جف بزوس، مدیرعامل آمازون قصد جدایی از همسرش مک کینزی را دارد، برای بسیاری از افراد سوالی بزرگ مطرح شد؛ علت این طلاق چیست؟ اکنون با گذشت تقریبا یک ماه از این خبر، شاید علت ظاهری (خیانت بزوس به همسرش) مشخص باشد، اما این که این خبر چگونه منتشر شده و به گوش مک کینزی و رسانه‌ها رسیده همچنان در هاله‌ای از ابهام است و از رئیس‌جمهوری ایالات متحده تا دولت عربستان سعودی بین مظنونان حضور دارند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز که در موضع مخالف با بزوس است، طی پیامی در توییتر به وی طعنه زد و نوشت: «راجع به اخباری که در مورد جف بزوس در «Inquirer.net» نوشته شده است، متاسفم، ولی قطعا خبر‌های این پایگاه صحیح‌تر و شفاف‌تر از روزنامه زرد و بی‌ارزش واشنگتن‌پست است. امیدوارم که این روزنامه به دست افراد مسئول‌تر و شایسته‌تری بیفتد.» ترامپ در این پیام برای جف بزوس اسمی مستعار انتخاب کرده و آن را «جف بوزو» (Jeff Bozo) نامیده است. دونالد ترامپ که خود تا کنون سه‌بار ازدواج کرده است، پیشتر در جمع خبرنگاران طلاق‌گرفتن را زیبا دانست. پیش از این نیز ترامپ رفتار‌هایی را علیه شرکت «آمازون» نشان داده بود. در ماه مارس گذشته «Axios» گزارش داد که ترامپ قصد تخریب آمازون را دارد.

جف بزوس طی هفته‌های اخیر به طور رسمی اعلام کرد که اقدام به استخدام کارآگاه‌های خصوصی برای ردیابی فرد یا افرادی کرده که با هک‌کردن تلفن همراهش زندگی خصوصی او را رسانه‌ای کرده‌اند.

پس از انتشار این خبر، نخستین تیر پیکان این ماجرا به سمت برادر سانچز نشانه رفت، درواقع گمانه‌زنی‌ها حکایت از آن داشت که با توجه به صمیمیت شدید برادر سانچز و دونالد ترامپ، وی اقدام به انتشار این خبر کرده تا به نوعی انتقام مشکلات ترامپ و بزوس را بگیرد.

اما ماجرا وقتی پیچیده‌‎تر شد که بزوس دو روز پیش مدعی شد که از سوی نشریه اینکوایرر تهدید شده است که عکس‌هایی بسیار خصوصی از وی را در صورت ادامه پرونده منتشر می‌کند. درواقع بزوس اعلام کرد از سوی این نشریه تهدید شده است که تصاویری برهنه و مستهجن از وی پخش خواهد شد، مگر این‌که روند تحقیقات خود برای یافتن عامل هک گوشی را متوقف کند.

این موضوع نیز بسیار جنجالی شد؛ چرا که این نشریه نیز روابطی صمیمانه با دونالد ترامپ دارد و البته یکی از نخستین نشریاتی بود که خبر روابط پنهانی جف بزوس و لورن سانچز را منتشر کرد. پیشتر در خصوص روابط نامشروع دونالد ترامپ با استورمی دانیلز، هنرپیشه فیلم‌های غیراخلاقی، وکیل ترامپ فاش کرده بود که مبلغ حق‌السکوتی که به استورمی دانیلز پرداخت شده بود از طریق نشریه اینکوایرر پرداخت شده بوده است.

اکنون به عنوان یک مظنون جدید نام عربستان سعودی مطرح می‌شود. البته بزوس به طور مستقیم به عربستان سعودی اشاره نکرده است، اما نمی‌توان فراموش کرد که بزوس مالک اصلی واشنگتن‌پست است؛ نشریه‌ای که به طور گسترده‌ای در مورد ارتباط بین شاهزاده محمدبن‌سلمان و قتل جمال خاشقچی گزارش داده است. خاشقچی مخالف و منتقد دولت عربستان بود که پیش از کشته‌شدن در ماه اکتبر نظراتی انتقادی در مورد بن سلمان برای واشنگتن‌پست نوشته بود.

جمال خاشقچی بعد از خروج از عربستان و اقامت‌گزیدن در آمریکا با روزنامه واشنگتن‌پست همکاری می‌کرد. او در یادداشت‌هایی که در این روزنامه به چاپ رسید به انتقاد از سیاست‌های بن‌سلمان، ولیعهد سعودی می‌پرداخت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-02-13 08:24

افزودن دیدگاه جدید