کد مطلب: 

200506
سامانه جامع امور دانشجویان راه اندازی شد
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به رونمایی از سامانه جامع دانشجویان (ساجد)، یکی از اهداف راه اندازی این سامانه را ایجاد یک نظام یکپارچه در مقابل سیستم های جزیره ای اعلام کرد.
سامانه جامع امور دانشجویان راه اندازی شد

به گزارش سیتنا، رضا باقری اصل در گفت‌وگو با سایت وزارت ارتباطات، با اشاره به راه اندازی یکی از مهمترین سامانه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحت عنوان سامانه ساجد(سامانه جامع امور دانشجویان)، گفت: این سامانه که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزرات وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان رونمایی شد با هدف ایجاد یک نظام یکپارچه در مقابل سیستم های جزیره ای ایجاد شده است.
وی شفاف سازی و استناد پذیری و جلوگیری از جعل استعلامات را دیگر اهداف راه اندازی این سامانه عنوان کرد و افزود: باکاهش مراجعین حضوری و افزایش سرعت انجام کارها ، امکان استعلام مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان و همچنین استعلام مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور در تعامل با وزارت امور خارجه فراهم می شود.
باقری اصل یکی دیگر از سرویس های ارایه شده توسط این سامان را، امکان استعلام دانشجویی داخل و خارج و صدور گواهی دانشجویان، بیان و تاکید کرد : ایجاد پایگاه دانشجویان کشور و خدمت الکترونیکی لغو تعهد رایگان،  از دیگر امکانات ایجاد شده توسط سامانه ساجد است.
وی تصریح کرد: پس از راه اندازی و رونمایی این سامانه مقرر شد ارتباط این سامانه با مرکز ملی تبادل اطلاعات برقرارشده و ضمن اخذ استعلامات هویتی و نظام وظیفه و از طریق شبکه علمی کشور شبکه ارتباطی دانشگاه ها با این سامانه فراهم شود.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات افزود : پیگیری توسعه و استقرار هر چه سریع تر سامانه جهت پوشش تمام خدمات به همه  نظام های آموزشی کشور با کمک سازمان فناوری اطلاعات انجام می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-05-10 17:14

افزودن دیدگاه جدید