کد مطلب: 

177187
هشدار پلیس فتا در خصوص یک نرم افزار جاسوسی
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا(فتا) در مورد کشف جاسوس‌افزار ilivid.exe به کاربران هشدار داد. پلیس فتا به کاربران هشدار داد از دانلود و نصب بدافزار ilivid.exe خودداری نمایند و به هیچوجه این بد افزار را بر روی گوشی های هوشمند، تبلت یا سیستم های کامپیوتری خود نصب نکنند.
هشدار پلیس فتا در خصوص یک نرم افزار جاسوسی

به گزارش سیتنا، کارشناس پلیس فتا تاکید کرد این بد افزار ممکن است در قالب فایل های پیوست به سیستم کاربران نفوذ کند. بنابراین کاربران عزیز باید دقت داشته باشند از دانلود کردن فایل های ناشناس جداً خودداری نمایند.

شایان ذکر است این بد افزار به احتمال زیاد جاسوسی بوده و از روش کلیک دزدی استفاده می کند. به این صورت که می تواند تمام فعالیت کاربر بر اساس کلیک های صورت گرفته را به سرقت برده و به منبع ناشناسی ارسال نماید. همچنین از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به هدایت کاربر به صفحات خاص اشاره داشت که باعث بالا رفتن رنکینگ این سایتها شده و کاربر را در برابر تبلیغات خاص قرار بدهد.

کارشناس پلیس فتا گفت متاسفانه این بدافزار از سوی برخی کاربران شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته شده است و کاربران شبکه های اجتماعی مراقب باشند که این بد افزار را دانلود و نصب نکنند.

کارشناس پلیس فتا در پایان به کاربران توصیه نمود از دانلود و نصب برنامه های ناشناس در فضای وب خودداری کنند. همچنین نرم افزارهای را که نمی شناسند برای دیگر کاربران به اشتراک نگذارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-19 22:55

افزودن دیدگاه جدید