کد مطلب: 

12255

گوگل ایجاد مزاحمت برای کاربران جیمیل را ساده‌تر کرد

گوگل ایجاد مزاحمت برای کاربران جیمیل را ساده‌تر کرد

به تازگی قابلیت جدیدی به گوگل اضافه شده که به کاربران امکان می‌دهد برای هر کسی که در جهان دارای حساب کاربری در شبکه اجتماعی گوگل پلاس است، ایمیل ارسال کنند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از سی ان ان، کارشناسان معتقدند چنین اقدامی ایجاد مزاحمت برای کاربران جیمیل را بسیار ساده خواهد کرد، زیرا تنها کافیست  یک حرف را در زمان تایپ گیرنده پیام جدید خود در جیمیل وارد کنید تا علاوه بر افراد موجود در فهرست تماس، اسم و مشخصات دهها نفر دیگر در معرض دید شما قرار بگیرد.

 

البته از این طریق آدرس ایمیل کاربران غریبه برای فرستنده نمایش داده نمی شود، اما نام و تصویر کاربری او در گوگل پلاس نمایش داده شده و در صورت انتخاب هر کاربری ارسال پیام برای وی ممکن خواهد بود.

 

به گزارش فارس، صاحب نظران معتقدند اگر گوگل پلاس در این رویه تغییری ندهد باعث فراری شدن بسیاری از کاربرانش از این شبکه اجتماعی خواهد شد. گوگل در پاسخ به این انتقادها گفته که کاربرانی که نگران حریم شخصی خود هستند، می‌توانند با مراجعه به بخش تنظیمات دسترسی دیگران به حساب کاربری خود را محدود کنند.

 

همچنین اگر از این قابلیت برای ارسال پیام به افراد غریبه استفاده شده و آنها پاسخی ندهند دیگر امکان ارسال پیام مجدد وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-15 19:19

افزودن دیدگاه جدید