کد مطلب: 

12246
جدیدترین کارت های گرافیکی AMD در دستان ایسوس

هر دو کارت از سیستم خنک کننده انحصاری ایسوس با نام DirectCU II و مدار رگولاتور پیشرفته DIGI+ بهره می برند که در نتیجه 20% خنک تر و 3 برابر کم صدا تر می باشند.

به گزارش سیتنا (CITNA.IR)، ایسوس به تازگی دو مدل از جدیدترین و قویترین کارت های گرافیکی را معرفی نمود که دارای کارایی قابل توجهی در بازی های کامپیوتری می باشد. این کارت ها که R9 290X و R9 290 می باشند از سیستم خنک کننده پیشرفته و انحصاری ایسوس با نام   DirectCU II  بهره می برند. وجود این سیستم خنک کننده برروی این دو مدل باعث خواهد شد تا 20% دما در حالت مشابه کاهش یابد و همچنین 3 برابر نویز کمتری نسبت به مدل مرجع برخوردار باشند.

R9 290X دارای فرکانس هسته 1050 MHz و R90 290 در فرکانس کاری 1 گیگاهرتز می باشند. هر دو کارت از 4  گیگابایت حافظه GDDR 5 بهره می برند که این موضوع به گیمر ها بالاترین کیفیت اجرای بازی های کامپیوتری با بیشترین جزئیات را ،ارائه می نماید. همچنین مدار رگولاتور پیشرفته ASUS DIGI+ بیشترین میزان پایداری و کمترین میزان نویز را به ارمغان می آورد.
 
سریعتر و خنک تر به واسطه ASUS DirectCU II و CoolTech
 همانطور که پیشتر بدان اشاره شد ایسوس از یک فناوری اختصاصی با نام DirectCU II در برخی از کارت های گرافیکی خود استفاده می نماید که این موضوع باعث خنک تر شدن کارت و افزایش عمر قطعات استفاده شده در آن می شود. به طور مثال بهره گیری از لوله های انتقال حرارت با قطر 10 میلیمتر و ارتباط مستقیم با پردازنده گرافیکی باعث افزایش بهره وری بیش از پیش این سیستم خنک کننده می شود. اما هیت سینک خنک کننده این دو کارت 220% بزرگتر از مدل مرجع می باشند. اما این تمام ماجرا نمی باشد زیرا ایسوس از نوع جدیدی فن با نام CoolTech استفاده نموده است که جریان هوا را به بخش های بیشتری از کارت منتقل می نماید.
 
کارایی واقعی در بازی های کامپیوتری به واسطه مدار رگولاتور حرفه ای
 این دو کارت از فناوری های پیشرفته ایسوس بهره می برند که مدار رگولاتور DIGI+VRM یکی این موارد می باشد. بکارگیری اجزای با کیفیت و استفاده از مواد خاص در ماسفت، چوک و خازن باعث کاهش 30% نویز و 15% کاهش مصرف انرژی شده است. همچنین اجزای این مدار از 2.5 برابر عمر بیشتر نسبت به مدل مرجع برخوردار می باشند. در ضمن تمامی خازن های این کارت ها از نوع POSCAPs می باشد که نوع خاصی متشکل از مواد پلیمری پیشرفته است.
 
نرم افزار های حرفه ای و کاربردی ساده
کارت های R9 290X و R9 290 هر دو دارای یک نرم افزار حرفه ای و عین حال ساده و سریع برای تغییر در تنظیمات ،می باشند. این نرم افزار که GPU Tweak نام دارد به کاربران قابلیت های فراوانی منجمله تغییر فرکانس پردازنده گرافیکی،تغییر فرکانس حافظه،  تغییر سرعت فن و همچنین نمایش آنی وضعیت کارت مانند دما، سرعت فن و غیره را می دهد. نرم افزار دیگری با نام ASUS GPU Tweak Streaming به کاربران قابلیت اشتراک گذاری صفحه نمایش خود، در اینترنت  را به صورت آنی میدهد و گیمرهای  دیگر می توانند از وضعیت و نوع بازی شما مطلع شوند. همچنین می توانید در حین بازی پیغام بگزارید یا عکس بگیرید و یا به وسیله وب کم با دیگران در ارتباط باشید.

یکی دیگر از ایده های جالب ایسوس Color Match Kit می باشد. در واقع این ابزار نوعی برچسب در رنگ های مختلف می باشد که کاربر با توجه به رنگ کیس و مادربورد می تواند رنگ کارت گرافیک خود را تغییر دهد و بدین ترتیب یک هارمونی رنگ به وجود آورد. ولی این تمام ماجرا نیست زیرا  این کارت ها مجهز به دو بایاس می باشند که می توانند هر کدام را جداگانه تنظیم نمایید و در شرایط مختلف مانند بازی های گوناگون و به صورت آنی انتخاب نمایید.

انتهای پبام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-15 13:16

افزودن دیدگاه جدید