کدخبر :12245 پرینت
25 دی 1392 - 13:06

نرخ اجاره نصب دکل موبایل روی پشت‌بام

متن خبر

قیمت معمول اجاره یک دکل تلفن همراه در منطقه عادی تهران سالیانه ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است. یک آنتن در میدان ونک ماهیانه حدود ۱۶ میلیون تومان، آنتن دیگری در تقاطع خیابان جردن و مدرس ماهیانه ۲۰ میلیون تومان اجاره دارد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، دو نوع دکل تلفن همراه در شهرها وجود دارد؛ نوع اول، دکل‌هایی است که روی زمین و در خیابان‌ها نصب می‌شوند و به دور آنها فنس کشیده شده است.

 

نوع دوم؛ دکل‌هایی است که روی پشت بام ساختمان‌ها نصب می‌شوند و اپراتورهای تلفن همراه بابت نصب این دکل‌ها به مالک ساختمان اجاره پرداخت می‌کنند.

 

قیمت اجاره پشت بام ساختمان برای نصب دکل موبایل بسته به شهر و منطقه در شهر متفاوت است، این رقم در شهرستان‌ها از ماهیانه 200 هزار تومان آغاز می‌شود و در شهرهای بزرگ به ماهیانه 2.5 میلیون تومان (سالانه 30 میلیون تومان) می‌رسد.

 

قیمت معمول اجاره یک دکل تلفن همراه در منطقه عادی تهران سالیانه 20 تا 30 میلیون تومان است.

 

این رقم در مناطق خاص از جمله مناطقی که موقعیت مطلوبی از نظر شبکه دارد یا مناطقی که ساکنان برای نصب دکل ممانعت می‌کنند مانند گیشا و یوسف آباد، افزایش می‌یابد. برای مثال؛ یک آنتن در محدوده خاصی از میدان ونک سالیانه 200 میلیون تومان (ماهیانه حدود 16 میلیون تومان) اجاره دارد. آنتن دیگری در تقاطع خیابان جردن و مدرس ماهیانه حدود 20 میلیون تومان اجاره دارد.

 

برای اجاره آنتن دیگری در میدان توحید، مبلغ سالیانه حدود 500 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

 

اکنون در دنیا رسم معمول این است که در برج‌های بلند، آنتن را در دیوارها جاسازی می‌کنند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.