کد مطلب: 

12028

وزیر ارتباطات: تمام تجهیزات شبکه‎های تلفن همراه مطابق با استانداردهای روز بکار گرفته می‎شوند

وزیر ارتباطات: تمام تجهیزات شبکه‎های تلفن همراه مطابق با استانداردهای روز بکار گرفته می‎شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: استفاده از فناوری های نوین زمانی ارزشمند است که کمترین خطر را برای سلامتی انسان داشته باشند، در غیر این صورت انسان با سرعت بیشتر به سمت نابودی می رود.

 

به گزارش سیتنا، دکتر "محمود واعظی" در پیامی به سومین همایش ایمنی تشعشع در شبکه های تلفن همراه در تبریز تصریح کرد: تمام تجهیزات رادیویی و شبکه های تلفن همراه مطابق با استانداردهای روز نصب و به کار گرفته می شوند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایمنی سطح انرژی تشعشی این تجهیزات و شبکه های ارتباطی زیرنظر سازمان انرژی اتمی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همواره ایمنی مردم و شاغلان را رصد کرده و با متولیان قانونی در تعامل است.

 

وی آموزش و اطلاع رسانی به مردم برای استفاده صحیح از تجهیزات ارتباطی را بهترین راه حفظ سلامتی عمومی دانست و افزود: برای کارکنان این حوزه که به صورت مستمر با اشعه های یونساز و غیریونساز در تماس هستند باید برنامه های آموزشی و پیشگری مناسب در نظر گرفته شود.

 

واعظی گفت: اطلاع رسانی مستمر اقدامات انجام شده و تبیین شرایط موجود و میزان اهتمام متولیان در سنجش و اعمال استانداردها گامی ارزشمند در تنویر افکار عمومی و همگرایی آتی متخصصان محسوب می شود.

 

واعظی به نقش ICT در کاهش آلودگی های زیست محیطی و کاهش تولید گاز منواکسیدکربن اشاره کرد و در عین حال گفت: زباله های تجهیزات ارتباطی مانند باطری ها، مانیتورها و همچنین تشعشات غیراستاندارد می تواند برای محیط زیست خطرآفرین باشد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به شاخص قابل قبولی رسیده است، اظهارکرد: امکان ارایه خدمات متنوع ارتباطی از طریق شبکه های تلفن همراه عزم این وزارتخانه را برای برداشتن گام های بلندتر در تامین دسترسی به خدمات باند پهن افزایش داده است.

 

وی با بیان اینکه شناسایی، اعمال و تطابق با استانداردهای فنی، بهداشتی و ایمنی بین المللی در تمام شبکه های تلفن همراه سرلوحه اقدامات این وزارتخانه است، گفت: استقبال مردم از شبکه های تلفن همراه نشان دهنده رضایت عمومی از عملکرد ارایه کنندگان خدمات و اعمال کنندگان مقررات و استانداردهاست.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: سومین همایش ایمنی تشعشع در شبکه های تلفن همراه، گوشه ای از تلاشهای این وزارتخانه و سایرمتولیان در خصوص افزایش ایمنی تشعشعات شبکه های تلفن همراه را تبیین می کند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروزه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام بخش های زندگی بشری نفوذ کرده و این امر منجر به تاثیر متقابل با سلامت انسان شده است. دسترسی به خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با کیفیت مناسب از مهمترین رسالت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

 

وی اظهارکرد: اثر مضاعف توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه علوم، اقتصاد، فرهنگ وهنر، سلامت و دیگر حوزه ها برکسی پوشیده نیست. توسعه زیرساخت های ارتباطات الکترونیکی برای ارایه خدمات روز فناوری اطلاعات در بستر شبکه های متنوع ارتباطی زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-07 08:13

افزودن دیدگاه جدید