کدخبر :11861 پرینت
09 دی 1392 - 05:45

بیزینس مانیتور: تحریم‎های بین المللی توسعه رایتل را کند کرده است/ تعداد مشترکان رایتل در سال 2014 رشد قابل توجهی خواهد داشت

متن خبر

بیزینس مانیتور در گزارشی از بازار تلفن همراه ایران که بتازگی منتشر کرده، نوشته است: راه‎اندازی رایتل برای ارائه‎ی سرویس نسل سوم تلفن همراه در ایران، تاثیر قابل توجهی بر بازار تلفن همراه ایران بر جای گذاشته است و پیش بینی می‎شود تعداد مشترکان این اپراتور در سال 2014 با رشد سریعی مواجه شود.

 

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، بیزینس مانیتور در گزارشی از بازار تلفن همراه ایران، برای نخستین بار به پیش بینی وضعیت 3G در ایران روی آورده و تاکید کرده است: راه‎اندازی رایتل در اواخر سال 2011 برای ارائه‎ی سرویس نسل سوم تلفن همراه در ایران، تاثیر قابل توجهی بر بازار تلفن همراه ایران بر جای گذاشته است و پیش بینی می‎شود تقاضای استفاده از این سرویس در ایران روند رو به رشدی داشته باشد.

 

در عین حال در این گزارش به موانع داخلی و خارجی توسعه‎ی شبکه‎ی رایتل اشاره و تاکید شده است: ما معتقدیم حرکت نزولی قابل توجه در توسعه‎ی شبکه رایتل به دلیل افزایش تحریم‎های بین المللی و تاثیر آن بر افزایش هزینه‎ی زیرساخت شبکه بوده است. همچنین محدودیت‎ها برای ارائه‎ی این سرویس به مردم و ریسک‎های قابل توجه سرمایه گذاران به دلیل همین محدودیت‎ها، رشد این شبکه را کند کرده است؛ اگرچه پتانسیل برای رشد رایتل وجود داشته که با کاهش تحریم‎ها شاهد توسعه‎ی بیشتر این شبکه خواهیم بود.

 

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است : بر اساس برآوردها، حدود 2 میلیون مشترک خدمات نسل سوم در پایان سال 2012 در ایران وجود داشته است که این رقم در سال 2013 با اندکی تغییر مواجه شده ولی پیش بینی می‎شود در سال 2014 با رشد سریعی مواجه شود.

 

45444_0.jpg

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.