کد مطلب: 

11788

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور: با IT مانند گوشت قربانی برخورد می‎شد!

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور: با IT مانند گوشت قربانی برخورد می‎شد!

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، گفت: پیش از این 19 دستگاه متولی بحث IT بودند و با فناوری اطلاعات مانند گوشت قربانی برخورد می شد، که در حال حاضر تمرکز ایجاد شده در حوزه تصمیم گیری IT اتفاقی بسیار فرخنده است.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا (CITNA.IR)، "کاظم آیت الهی" در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان (اتوکام 2013) با اشاره به این که محدودیت فضای فیزیکی در اصفهان مانع از پیشتازی نمایشگاه های این استان نشده است، بیان داشت: نمایشگاه اتوکام نشان دهنده ظرفیت های بسیار بالای این استان است.

 

وی ادامه داد: نمایشگاه الکامپ تهران امسال نوزدهمین دوره خود را طی کرد و نمایشگاه اتوکام اصفهان نیز وارد نوزدهمین سال خود شد و این نشان دهنده قدمت این نمایشگاه در اصفهان همگام با تهران است.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از سال ها شاهد هستیم که از فناوری اطلاعات و ارتباطات حداقل در بیان به عنوان محور توسعه یاد می شود و وزارت ارتباطات در سهم خواهی از بودجه توجه لازم را به این بخش داشته است.

 

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اعلام این که پیش از این 19 دستگاه متولی بحث IT بودند و با فناوری اطلاعات مانند گوشت قربانی برخورد می شد، تمرکز ایجاد شده در حوزه تصمیم گیری را اتفاقی بسیار فرخنده دانست.

 

وی ادامه داد: در بودجه 93 در حدود 1200 میلیارد بودجه بیشتر برای ICT در نظر گرفته شده و باید نظارت و پیگیری کرد تا این بودجه در بخش تقاضا صرف شود نه در بخش عرضه؛ بدین معنا که این بودجه را به صرف پروژه های کلان ملی اختصاص دهیم.

 

آیت الهی خاطرنشان ساخت: وجود بیشترین تعداد دانشجویان فناوری اطلاعات در استان اصفهان، وجود بیشترین تعداد شرکت های فعال فناوری اطلاعات در استان و همچنین زیرساخت ها، دسترسی ها و فیبرنوری موجود در استان دلالت بر این موضوع دارد که پروژه های ملی کشور باید از استان اصفهان شروع شود.

 

گفتنی است؛ در نمایشگاه اتوکام که ۴ تا ۸ دی ماه در محل نمایشگاه های استان اصفهان دایر است، ۱۲۰ مشارکت کننده از استان های مختلف کشور حضور دارند و آخرین نمونه محصولات و خدمات خود را در زمینه های مختلف به نمایش در می آورند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-26 17:51

افزودن دیدگاه جدید