کد مطلب: 

11643

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه: در فیلترینگ وی چت قانون اعمال شده است

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه: در فیلترینگ وی چت قانون اعمال شده است

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با مثبت ارزیابی کردن فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب به جای ایجاد محدودیت در استفاده از شبکه های اجتماعی گفت: فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب می تواند جایگزین خوبی برای فیلتر کلی شبکه‌های اجتماعی باشد؛ این اقدام مطلوب کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیز بوده و هیچ منعی از این بابت وجود ندارد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خانه ملت، "محمدعلی اسفنانی" با یادآوری فیلترینگ شبکه اجتماعی وی‌چت، افزود: به طور حتم در بسیاری از موارد روش‌هایی که حاکمیت به کار می‌گیرد، لاجرم و از روی ناچاری است بدان معنا که ممکن است به مذاق افراد خوش نیاید اما راهی جز آن وجود ندارد.

 

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی که حکم محکومیت خلافکاری صادر می‌شود فرد رغبتی برای چنین مجازاتی ندارد اما حاکمیت برای حفظ نظام و ارزش‌های جامعه دست به اجرای حکم می‌زند.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در فیلترینگ وی‌چت  قانون اعمال شده است، تصریح کرد: هرجا که مصادیق مجرمانه‌ای در صفحه‌های اجتماعی وجود داشته باشد بدون‌شک شبکه مدنظر باید به وسیله قانون فیلتر شود، البته گاهی این اقدام سریع صورت نمی‌گیرد و در ابتدا ممکن است به تذکرات شفاهی یا مکتوب بینجامد و در صورت آنکه نتیجه‌ای از این تذکرات حاصل نشد، بحث فیلترینگ به اجرا در می‌آید.

 

فیلتر صفحات با محتوای نامناسب مطلوب تر است

 

اسفنانی در مورد پیشنهاد وزیر ارتباطات مبنی بر تلاش برای فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب در شبکه‌های اجتماعی، ادامه داد: تصمیم برای انجام این اقدام مثبت است و اگر سیاستی اتخاذ شود تا بتواند بخشی از مصداق مجرمانه را بردارد بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

 

وی یادآور شد: به طور حتم اگر فیلترینگ صفحات با محتوای نامناسب در شبکه‌های اجتماعی به گونه‌ای اجرا شود تا به این شبکه‌ها آسیبی وارد نشود، مطلوب کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است و منعی از این بابت وجود ندارد.

 

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، و چادگان در مجلس نهم،‌ با یادآوری گسترده بودن شبکه‌های اجتماعی، افزود: در بسیاری از مواقع با فیلترینگ شبکه‌ اجتماعی، بلافاصله صفحه‌ای دیگر برای فعالیت کاربران جایگزین آن می‌شود؛ این موضوعی است که اغلب اتفاق می‌افتد اما با این وجود نمی‌توان کشور را به این بهانه رها و از فیلترینگ برخی شبکه‌ها چشم پوشی کرد.

 

فیلترینگ شبکه یا صفحه‌های اجتماعی، تنها مخصوص ایران نیست

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بدون‌شک فیلترینگ شبکه یا صفحه‌ای اجتماعی، تنها مخصوص ایران نیست و می‌توان گفت در همه کشورها چنین محدویت‌هایی وجود دارد بنابراین نمی‌توان ادعا کرد که فیلترینگ خاص کشور ایران است.

 

اسفنانی با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یادآور شد: بدیهی است اگر فرهنگ‌سازی ایجاد شود ضرورتی به فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نیست؛ همواره فرهنگسازی در همه کشورها حرف اول را می‌زند و در صورت اجرایی شدن این مهم شاهد تخلفات کمتری بین کاربران این صفحه‌ها هستیم.

 

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، با تاکید بر اینکه فرهنگسازی پدیده‌ای زمان‌بر است،‌ گفت: به طور حتم نمی‌توان به امید اینکه روزی فرهنگسازی انجام خواهد شد همه فضاها را در کشور رها کنیم اما در هرحال والدین، آموزش و پرورش و صدا و سیما می‌توانند به کمک این امر شتافته و با سرعت بخشیدن به فرهنگسازی در بین افراد، جامعه را از آسیب‌های بیشتر مصون نگه دارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-21 18:12

افزودن دیدگاه جدید