کد مطلب: 

11165

رفع مشکل اینترنت مشترکان فیبرنوری / توسعه شبکه با فناوری جدید

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان تهران از رفع مشکل نصب سرویس ADSL برای مشترکان تجهیزات قدیمی کافوی نوری تا پایان سال خبر داد و گفت: امکان ارائه سرویس ADSL بر روی فیبرنوری تنها در برخی نقاط تهران به دلیل نبود امکانات و تجهیزات فعلا میسر نیست که بزودی و با نصب تجهیزات، این مشکل برای متقاضیان رفع خواهد شد.
 

به گزارش سیتنا، سمیع الله صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به توسعه شبکه مخابرات استان تهران و جایگزینی تکنولوژی جدید با تجهیزات قدیمی در این شبکه اظهار داشت: هم اکنون و براساس برنامه های توسعه ای مخابرات، در مناطقی که قصد توسعه وجود دارد به جای خطوط مسی از تکنولوژی فیبرنوری استفاده می شود به این معنی که نصب تجهیزات از مراکز مخابراتی تا منازل مردم به جای تجهیزات کابل مسی، از طریق فیبرنوری انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه حدود 3 سال پیش در برخی مناطق تهران که تجهیزات قدیمی کافوی نوری نصب بود در ارائه ADSL با مشکلاتی روبه رو بودیم، ادامه داد: سال 89 با خرید تجهیزات مربوط به ADSL مشکل واگذاری اینترنت در مناطقی که تجهیزات قدیمی فیبرنوری نصب بود رفع شد و امکان ارائه ADSL در این مناطق به وجود آمد؛ هم اکنون نیز با افزایش تقاضا، نیاز به افزایش ظرفیت داریم که به دلیل نبود تجهیزات در برخی مناطق با مشکلاتی مواجه شده ایم.

 

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان تهران این موضوع را مربوط به 1500 نقطه در تهران عنوان کرد که دسترسی به خطوط مخابراتی از طریق تجهیزات کافوی نوری ممکن شده است و گفت: از این 1500 نقطه تنها در 100 نقطه به دلیل انجام عملیات توسعه ای با مشکل نصب تجهیزات ADSL مواجه هستیم و مشترکان در این 100 نقطه امکان دریافت ADSL را روی خطوط فیبرنوری ندارند.

 

وی با بیان اینکه تجهیزات برای تجهیز این نقاط به تکنولوژی جدید، خریداری شده اما به دلیل مشکلات ارزی و گمرکی ترخیص نشده است، افزود: به محض ورود این تجهیزات به شبکه مخابراتی، این تجهیزات در نقاط مربوطه نصب می شود و مشترکان در این مناطق می توانند از سرویس ADSL برای اتصال اینترنت استفاده کنند.

 

صادقی با اشاره به جایگزینی تکنولوژی های جدید در شبکه مخابرات تهران گفت: هم اکنون شبکه مخابرات تهران در حال تجهیز و جایگزینی به تکنولوژی GPON است به این معنی که این تجهیزات از مرکز مخابراتی تا ساختمان مشترک نصب می شود و داخل ساختمان مشترک برای دسترسی نهایی از کابلهای مسی استفاده خواهد شد.

 

این مقام مسئول در شرکت مخابرات استان تهران جایگزینی شبکه کابل مسی به تکنولوژی نوری GPON را برنامه ای 5 تا 10 ساله برای کل شبکه عنوان کرد و گفت: به تدریج در مناطقی که نیازمند توسعه و افزایش ظرفیت است از تکنولوژی جدید استفاده خواهیم کرد.

 

وی گفت: جایگزینی فیبرنوری به جای کابل مسی از نظر پهنای باند و کیفیت در دسترسی دیتا تاثیر مثبت دارد، تصریح کرد: توسعه شبکه مخابراتی با تکنولوژی های جدید ادامه می یابد و تجهیزات قدیمی کافوی نوری در معدود مناطق تهران نیز تا پایان امسال به سرویس ADSL تجهیز خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-03 09:54

افزودن دیدگاه جدید