کد مطلب: 

11158

واعظی خبر داد: ابلاغ حکم دبیر شورایعالی فضای مجازی

واعظی خبر داد: ابلاغ حکم دبیر شورایعالی فضای مجازی

وزیر ارتباطات گفت: امیدوارم تعامل خوبی بین شورایعالی فضای مجازی و مرکز تحقیقات مخابرات باشد تا نهایتا بتوانند به جایگاه قابل قبولی در سطح بین المللی برسند که در این راستا نخست امکانات را در اختیار واحد تحقیق و توسعه قرار می دهیم زیرا اساس رشد علمی کشور بر این حوزه استوار است.
 

به گزارش خبرنگار  سیتنا، دکتر "محمود واعظی" در مراسم معارفه رئیس مرکز تحقیقات مخابرات با اشاره به اینکه این جلسه دو هدف را پیش می برد، اظهار کرد: یکی تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مرکز تحقیقات مخابرات است و دوست دارم بگویم که معارفه دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز توامان صورت می گیرد.

 

وی افزود: دوست داشتم معارفه انتظاری دبیر این شورا با حضور دکتر روحانی صورت گیرد اما با توجه به جلسات گسترده بررسی بودجه سال آینده چنین فرصتی محقق نشد.

 

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی جایگاه رفیعی دارد و سران سه قوه و تعدادی از وزرا در آن عضو هستند، عنوان کرد: این شورا با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده و با توجه به اهمیتی که در منظر ایشان داشته، پیوستی برای آن در نظر گرفته شده و اعضای حقیقی‌‌ای را برای آن در نظر گرفته است.

 

او با تاکید بر اینکه امروزه تمام وزارت خانه ها به دنبال برقراری ارتباط با فضای مجازی هستند، گفت: دلیل چنین موضوعی به وضوح مشخص است. زیر هیچ توسعه ای به درستی صورت نمی گیرد، مگر اینکه فناوری اطلاعات وارتباطات زیربنای آن باشد. بنابراین نیاز به ایجاد شورایی برای پیشبرد اهداف این حوزه بود.

 

واعظی افزود: در اهمیت این شورا تردیدی نیست و زمانی که برنامه خود را به مجلس ارائه دادم از رهبر معظم انقلاب جدا تشکر کردم که توانسته اند پیشتازانه در این عرصه ورود کرده و پیش از اینکه در این عرصه با مشکلی مواجه شویم، راهکارهایی را برایمان اندیشیده اند و در راستای اهمیت این شورا همین بس که کلا سه شورای عالی در کشور موجود نیست و اعضای آنها ماهی یک بار در راستای اهداف کلان تشکیل جلسه می دهند تا راهبردها احصا شود.

 

او گفت: با بررسی های سه ماه گذشته کسی را بهتر از انتظاری پیدا نکردند و بنده از اول انقلاب با ایشان همکاری داشته ام و حتی با دوری از این مجموعه ارتباطم با ایشان قطع نشد.

 

وزیر ارتباطات همچنینی با اشاره به اینکه تعیین دبیر شورای عالی فضای مجازی مراحل خاص خود را دارد، تصریح کرد: زمانی که رئیس جمهور انتظاری را به عنوان دبیر پیشنهاد داد با رای بالای اعضا انتخاب شد اما بر اساس آیین نامه این موضوع را باید خدمت رهبری می رساندیم تا با تایید ایشان حکم انتظاری ابلاغ می شد.

 

وی ادامه داد: این پیشنهاد را خدمت مقام معظم رهبری بردیم و در تماسی که از دفتر ایشان با من گرفته شد، متوجه نظر مساعد ایشان شدم. بنده تا جایی که می دانم مقام معظم رهبری از انتخاب چنین فرد متعهد، با تقوا و متخصص بسیار خوشحال هستند و بر این اساس طی دو روز گذشته رئیس جمهور حکم انتظاری را امضا کرد و من هم امروز این حکم را به وی تحویل دادم و بسیار خوشحالم که دبیر شورا از خانواده آی سی تی است.

 

واعظی با بیان اینکه همه ما یک هدف داریم گفت: امیدوارم تعامل خوبی بین شورای عالی فضای مجازی و مرکز تحقیقات مخابرات باشد تا به اهدافی که در شأن مردم ایران است برسیم و امیدوارم در شرایط جدید، مرکز تحقیقات مخابرات منشاء برکات بسیاری برای کشور باشد زیرا در دوره یک سال و نیمه اخیر اتفاقاتی برای آن افتاده که هیچ کس از آن رضایت نداشته اما شنیدم که دکتر براری رئیس سابق این مرکز با پایمردی هایی که داشته از آبروی خود گذشته تا جایگاه مرکز تحقیقات تضعیف نشود.

 

وی در بخش دیگر از صحبت های خود اشاره ای به نامه های واصله از دستگاههای نظارتی که مربوط به جابجایی ها و پرداختها می شود داشت و ابراز کرد: برخی از این نامه ها از این روند اشکال می گیرند که بر این اساس به کارکنان این مرکز می گویم جایی که کار می کنید چه مرکز تحقیقات مخابرات باشد، چه پژوهشگاه فضای مجازی و چه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به هیچ عنوان نباید وضعیت حقوقی شما تغییر کند و ما هم در وزارت ارتباطات باید اصل صرفه جویی ها را مد نظر قرار دهیم و نباید دغدغه ها را به هیأت علمی و مرکز تحقیقات که کار پژوهشی می کنند، بکشانیم.

 

او افزود: خواهشم از مسئولین این است که این مرکز را کلوپی قرار دهند تا همه کسانی که در حوزه آی سی تی دارای حرف و نظر هستند، احساس کنند این مجموعه برای خود آنهاست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-03 07:52

افزودن دیدگاه جدید