کد مطلب: 

11086

برقراری ارتباط فیبرنوری ایران و ارمنستان از دو نقطه‎ی جلفا و نودوز

برقراری ارتباط فیبرنوری ایران و ارمنستان از دو نقطه‎ی جلفا و نودوز

دو کشور ایران و ارمنستان همواره روابط خوبی در بخش های مختلف داشته اند و بر همین اساس گسترش همکاریهای ارتباطاتی و مخابراتی بین دو کشور می تواند برای طرفین نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، دکتر محمود واعظی صبح امروز در دیدار با گریگور آرکیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باور هستیم که هر چه روابط خود را با کشور ها به خصوص کشورهای همسایه گسترده تر کنیم مسوولین، تجار و مردم از نتایج مطلوب این روابط حسنه بهره خواهند برد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برقراری ارتباط از طریق فیبرنوری از دو نقطه‎ی جلفا و نودوز به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو مسیر ترافیک دیتا را افزایش داده و این ارتباط می تواند بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور باعث ارتباط سریع می شود.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیاییی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

دکتر واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات وفناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها مختلف می تواند به این امرسرعت بخشد.

دکتر واعظی افزود: ما در ایران بخش خصوصی فعالی در زمینه مخابرات و تجهیزات مخابراتی داریم که در زمینه های فنی و مهندسی و تجهیزاتی می توانند با کشور ارمنستان همکاری کنند.

در ادامه این جلسه گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: با توجه به این که دو کشور ایران و ارمنستان روابط خوبی در زمینه سیاسی دارند امیدواریم در زمینه پست و مخابرات و دیتا نیز این روابط گسترش یابد.

آراکیان در پایان خواستار چاپ تمبر یاد بود بین دو کشور ایران و ارمنستان شد که با استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مواجه شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-30 07:55

افزودن دیدگاه جدید