کد مطلب: 

10992

مدیر اجرایی گوگل: تا ۱۰ سال آینده امکان فیلترینگ اینترنت میسر نخواهد بود!

مدیر اجرایی گوگل: تا ۱۰ سال آینده امکان فیلترینگ اینترنت میسر نخواهد بود!

اریک اشمیت٬ مدیر اجرایی گوگل، می‌گوید که در ۱۰ سال آینده روزگار فیلترینگ سپری خواهد شد و این پدیده به تاریخ خواهد پیوست. به گفته او، توانمندسازی کاربران با تکنیک‌های رمزگذاری٬ جایی برای این پدیده باقی نمی‌گذارد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، اریک اشمیت٬ از چهره‌های برجسته دنیای فن‌آوری اطلاعات که نقش چشمگیری در تکامل و توسعه کمپانی گوگل داشته٬ می‌گوید حفاظت از ترافیک اینترنت با کدهایی که شکستن آنها برای دولت‌ها امکان‌پذیر نیست٬ امکان سانسور ارتباطات آنلاین را در یک دهه آینده از بین خواهد برد.

 

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ٬ مدیر اجرایی گوگل نوید فرا رسیدن زمانی را می‌دهد که کاربران اینترنت از طریق شبکه‌های خصوصی حفاظت‌شده با متدهای نوین رمزگذاری (Encryption) به سادگی قادر به برقراری ارتباطات و سازمان‌دهی اجتماعی خواهند بود٬ بدون آن که دولت‌ها بتوانند ارتباطات معمول آنها را مختل کنند.

 

اشمیت عصر وداع با فیلترینگ و سانسور آنلاین را "عصر شبکه" می‌نامد و می‌گوید در چنین عصری داده‌ها با فرمول‌های ریاضی به‌گونه‌ای رمزگذاری می‌شوند که رمزگشایی از آن تنها با یک کلید دیجیتال خاص ممکن خواهد بود که هرگز در دسترس دولت‌ها قرار نخواهد گرفت.

 

با افشاگری‌های ادوارد اسنودن پیرامون تلاش‌های گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) برای جاسوسی ارتباطات دیجیتال٬ نگرانی‌های بی‌سابقه‌ای نسبت به تعرض به حریم خصوصی کاربران اینترنت و سرویس‌های آنلاین در سراسر جهان پدید آمده است.

 

اریک اشمیت وعده داده کمپانی‌های بزرگی نظیر گوگل٬ فیس‌بوک و یاهو٬ تا سال ۲۰۳۰ مکانیزم‌های امنیتی خود را به‌گونه‌ای ارتقا خواهند داد که در یک جابجایی چشمگیر قدرت٬ معادلات به سود کاربران در سراسر جهان تغییر کند. او می‌گوید، تقویت سیستم‌های امنیتی این کمپانی‌ها مدتی است آغاز شده و با قدرت ادامه خواهد یافت.

 

اریک اشمیت وعده عصری را می‌دهد که در آن با جابجایی بی‌سابقه قدرت٬ کاربران با حمایت کمپانی‌های مستقل٬ دست‌بالا را خواهند داشت. این‌که تا چه اندازه این وعده‌ها امکان تحقق خواهد یافت٬ موضوعی است که آینده به آن پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-25 20:08

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
افرین بر گوگل
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید