کد مطلب: 

10933

"پلی استیشن 4" سونی بخریم یا "ایکس باکس وان" مایکروسافت؟

"پلی استیشن 4" سونی بخریم یا "ایکس باکس وان" مایکروسافت؟

با عرضه ایکس باکس وان توسط مایکروسافت به قیمت 499 دلار بعد از یک هفته از شروع عرضه پلی استیشن 4 سونی، مهمترین سوال کاربران این است که کدامیک را باید بخریم؟

 

به گزارش سیتنا، بحث در مورد ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری دو کنسول گیم جای خود دارد که می توانید در جدول مقایسه ای انتهای مطلب آنها را با هم مقایسه کنید.

 

اما اینکه کارشناسان چه می گویند و سایت های گیم و فنی در این باره چگونه نوشته اند نیز جالب توجه است. جدولی که در زیر مشاهده می کنید بر اساس نظرات مندرج در سایتهای مختلف اینترنتی درباره مقایسه این دو کنسول است که به هر کدام از کنسول ها داده اند.

 

87778976.JPG

 

سایت سی نت به هر دو امتیاز 3.5 از 5 داده اما در انتها گفته انتظار می رود پلی استیشن4 نمره بهتری را کسب کند.
گیزمودو و سایت کوتاکو سعی نکرده به صراحت بگوید کدامیک نسبت به دیگری برتری دارد.

سایت میرور به هر دو امتیاز 5 داده تا همچنان انتخاب و خرید را بر عهده کاربران بگذارد.
پی سی ورد ایکس باکس را قوی تر یافته و نمره 4 از 5 را داده و به پلی استیشن 3.5 از 5 را داده است.

پاکت لینک نیز برنده را ایکس باکس وان دانسته و 5 از 5 را به ایکس باکس وان و 4 از 5 را به پلی استیشن داده است.
پالی گون نیز ایکس باکس وان را برنده دانسته و 8 از 10 امتیاز را به کنسول مایکروسافت داده است.

تامس گاید نیز با دادن 4 از 5 امتیاز ، ایکس باکس وان را برتر دانسته است.
بخش فناوری یو اس ای تودی نیز به هر دو امتیاز مساوی 3.5 را داده است.

سایت فنی Verg نیز با اندک اختلاف جزیی یعنی 7.8 از 10 ایکس باکس وان را قوی تر یافته است.

همان طوری که دیده می شود اکثر امتیاز دهی ها به هم نزدیک بوده و در برخی موارد ایکس باکس وان ارجحیت یافته است. نکته مهم اینکه همگان تاکید کرده اند که هنوز زود است که قضاوت نهایی داشته باشیم و باید بعد از کار کردن و فیکس شدن مشکلان کنسول در نسخه های بعدی و در نهایت بازی کردن، باید دریابیم که کدامیک بهتر است.
سایتی مانند joystiq از دادن امتیاز خودداری کرده و ویژگی های سینمای خانگی تعبیه شده در ایکس باکس وان را ستوده است.

از سوی دیگر قوی تر بودن به معنای داشتن سخت افزار قوی تر نیست چرا که نوع گیم های عرضه شده روی کنسول و سایر امتیازات از جمله بازی آنلاین ، قدرت جی پی یو، کرش نکردن کنسول هنگام بازی روی شبکه، میزان هزینه کردن روی کنسول و سایر سرویس های متصل روی کنسول، اینکه در کدام کشور چه سرویس های آنلاینی بهتر عرضه می شود، کدام منطقه و کشور می تواند از خدمات کنسول بهره مند شود(در مورد ایران به عنوان مثال هیچکدام)، باز آفلاین با کدامیک بهتر انجام می شود، بازی دست دوم روی کنسول اجرا می شود یا نه؟

برنده نهایی:
اگر دنبال قیمت پایین تر هستید پلی استیشن 100 دلار ارزان تر است، اما اگر دنبال امکانات اضافی هستید مانند دسترسی به تلویزیون و سرویس موسیقی و ... ایکس باکس وان بخرید.
در مورد کاربران ایرانی نکته حایز اهمیت بازی کردن با دیسک های دست دوم است که ظاهرا روی پلی استیشن 4 محدودیتی وجود ندارد (نکته برتر پلی استیشن 4 ) ولی در مورد ایکس باکس نمی توانید دیسک دست دوم بازی کنید مگر اینکه هزینه ای را به صورت آنلاین به ایکس باکس وان پرداخت کنید. (نکته منفی ایکس باکس وان مایکروسافت برای کاربران ایرانی)

منبع: خبرانلاین

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-23 17:16

افزودن دیدگاه جدید