کد مطلب: 

10863

همراه اول حامی برنامه های هفته ملی دیابت شد

در "هفته ملی دیابت"، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل سلامت شهرداری تهران با حمایت «همراه اول» اقدام به اطلاع رسانی، مشاوره و غربالگری دیابت می کنند.

به گزارش سازمان خبری سیتنا (CITNA.IR)، همراه اول به عنوان اپراتور مسؤول و حامی سلامت با حمایت از برنامه های هفته ملی دیابت به یاری بیماران دیابتی می رود.

در هفته ملی سلامت که از 27 آبان شروع شده و تا 3 آذر ماه ادامه خواهد داشت، بیش از 1000 ایستگاه سلامت در شهر تهران بصورت رایگان اقدام به تست قند خون کرده، افراد مبتلا و یا در معرض دیابت را شناسایی نموده و اقدام به آموزش، مشاوره و برنامه ریزی برای آنها می¬کنند.

از دیگر برنامه های هفته ملی دیابت می توان به برپایی تورهای آموزشی، مراقبت و پیگیری از دیابت، تشکیل حلقه آبی و پیاده روی نمادین، نواختن زنگ مدارس، اهدای سیب به مدارس تهران، استقرار اتوبوس دیابت در میادین اصلی شهر و تقدیر از کسانی که قند خون خود را کنترل کرده اند اشاره کرد.

این گزارش می افزاید: از آنجا که رنگ آبی به عنوان رنگ آرامش نماد مبارزه با دیابت در جهان است،‌ تشکیل بزرگترین زنجیره انسانی(حلقه آبی) با حضور مردم در بوستان ولایت تهران از برنامه های دیگر این هفته است.

گفتنی است از هر 5 ایرانی یک نفر در معرض خطر یا مبتلا به دیابت است. همچنین بسیاری از افراد در معرض ابتلا، از این بیماری با خبر نبوده و ناخواسته دچار عوارض جانبی این بیماری می شوند.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-20 11:51

افزودن دیدگاه جدید